Kültür Sanat

Cartoon Network, Zorba Olma Kanka Ol, Projesini Büyütüyor

Cartoon Network tarafından, akran zorbalığına dikkat çekmek için başlatılan “Zorba Olma, Kanka Ol” projesini genişleterek, zorbaolmakankaol.com internet sitesindeki içerikleri artırıyor. 

Akran zorbalığına dikkat çekmek ve çocukların bu konuda bilgi sahibi olmasını sağlamak amacıyla başlatılan “Zorba Olma Kanka Ol” projesi, Cartoon Network tarafından genişletiliyor. Çocuklara özel mesajların yer aldığı zorbaolmakankaol.com adresinde, çocuklar için videolar ve yazılı içeriklerle bilgi veriyor.

Zorba Olma Kanka OlAkran Zorbalığı Çocuklarda Ruhsal Sorunlar Yaratıyor

Hem çocuklara hem de ailelere akran zorbalığı hakkında bilgi veren proje kapsamında, zorbalıkla karşılaşan çocukların ve ebeveynlerin nasıl mücadele etmesi gerektiğini anlatılıyor. Benzer yaş grupları arasında, kasıtlı ve sürekli olarak sözel, duygusal ya da fiziksel saldırganlıkla rahatsız etme anlamına gelen akran zorbalığı, engellenmemesi durumunda, çocukların psikolojisinde büyük hasar oluşturabiliyor.

Finlandiya’da yapılan, zorbalıkla ilgili araştırma; zorbalığa maruz kalan ve zorbalık yapan çocuklar, diğer çocuklardan daha fazla psikolojik sorun yaşıyor. Çocukların tüm hayatına etki eden zorbalık, çocukların sosyal ilişkilerini, okul başarılarını ve özgüvenlerini de olumsuz etkiliyor.

Cartoon Network’ün “Zorba Olma Kanka Ol” projesi kapsamında kurduğu zorbaolmakankaol.com internet sitesi; çocuklara arkadaşlığın önemi, zorbalığın kötü bir davranış olduğu ve akran zorbalığı ile nasıl mücadele edilmesi gerektiği hakkında bilgi veriyor.

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir