Çocuk Haberleri

Çocuk Atletizmi Projesi ile 1 Milyon Süper Çocuk

Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği (IAAF) Çocuk Atletizmi Projesi 2017 kapsamında Gaziantep’te “1 Milyon Süper Çocuk” adlı bir etkinlik düzenleyecek.

Türkiye’nin de içinde bulunduğu 196 ülkede uygulanan IAAF Çocuk Atletizm Projesi’nin “1 Milyon Süper Çocuk” sloganıyla düzenlenecek olan Türkiye ayağı, 10-11 Mart 2017 tarihlerinde Gaziantep’te düzenlenecek.

Çocuk Atletizmi Projesi Mart Ayında Gaziantep’te

IAAF Çocuk Atletizm projesi ile 7-12 yaş aralığındaki çocukların spora kazandırılması ve çocukları yetiştirecek eğitmenlerin düzenlenecek kurslarla kendilerini geliştirmeleri hedefleniyor.

uluslararası çocuk atletizmi

IAAF Çocuk Atletizmi Projesi kapsamında, 2014-2016 yılları arasında Türkiye genelinde 147 kurs açıldı. Bu kurslara 4 bine yakın kursiyer katıldı, 7 binden fazla çocuğa uygulama yaptırıldı. Projenin ikinci kursu ise Manisa’da açıldı. Manisa’da 325 kursiyer ile 140 öğrenci uygulamaya dahil edildi.

11-12 Mart 2017 tarihlerinde Gaziantep’te gerçekleştirilecek olan kursa, “Madde Bağımlılığı ve Çocuklar”, “Sporda Psikolojik Yaklaşım” ve “Fair Play” gibi dersler de eklenecek.

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir