Anne Baba Okulu

Çocuk Dostu Otellerin Özellikleri

Çocukla tatil yapacak olanlar için otel seçiminde büyük önem taşıyan “çocuk dostu” niteliği, tatilin hem ebeveynler hem de çocuklar için eğlenceli ve verimli geçmesini sağlıyor. Bu nedenle bebekle ya da çocukla tatil yapacak olan ebeveynlerin otel seçiminde dikkat etmesi gereken bazı özellikler bulunuyor.

Bebek ve Çocuk Dostu Otellerin Özellikleri

Bebek ve çocuk dostu oteller; çocuk ve bebek karyolası, çocuk restoranı, mama ısıtıcı, çocuk aktivite alanları, açık hava oyun alanları, bebek bakım üniteleri, çocuklara yönelik eğlenceler, çocuk bakıcısı, çocuk havuzu gibi olanaklar sunmaktadır. Çocukların güvenli bir şekilde ve eğlenerek tatil yapmalarını amaçlayan çocuk dostu oteller, ebeveynlerin de rahat bir tatil yapma imkanına sahip olmasına yardımcı olmayın hedeflemektedir.

Atölye çalışmaları, animasyonlar, eğlence programları, çocuk menüleri ile çocukların hem verimli ve kendilerini geliştirebilecekleri bir tatil yapmasını sağlayan hem de yaşıtları ile birlikte sosyalleşmesine imkan veren çocuk dostu oteller de sundukları imkanlara göre birbirinden ayrılmaktadır.

Çocuk Karyolası

Çocukla tatil yaparken, aranacak ilk özelliklerden biri kalacağınız odada çocuk karyolasının olmasıdır. Özellikle 3 yaşından küçük çocuklarla tatil yapacak ebeveynlerin bu konuda dikkatli davranmaları önemlidir. Çocuk ya da bebek karyolası bulunan çocuk dostu oteller, çocukların güvenli ve rahat bir şekilde uyumalarına olanak verir.

Çocuk Restoranı

cocuk-restorani

Yaz tatilinde çocukların sağlıklı beslenmeye devam edebilmesi ve öğün atlamaması için otelin çocuk restoranı olması son derece önemlidir. Çocuklara uygun yiyecekler hazırlayan otellerin yanı sıra, çocuk dostu otellerde, çocukların yemeklerini farklı bir alanda yemelerine olanak verilir. Hem güvenli ve sağlıklı hem de çocuğun tek başına kendi yemeğini yiyebileceği çocuk dostu oteller, ebeveynlere de yemek yeme açısından kolaylık sağlar.

Çocuk Aktivite Alanları

Çocuk aktivite alanları, birçok otelde bulunmaktadır. Ancak bazı otellerde gün boyu çocukların aktivite, tiyatro, etkinlik, atölye gibi çalışmalara katılması mümkün olduğundan, çocuklar hem yaz tatilini verimli bir şekilde geçirme imkanı bulmakta hem de istediği gibi eğlenebilmektedir. Bu nedenle, çocuk aktivite alanlarına ek olarak; animasyon, tiyatro gibi etkinlikler de yapan çocuk dostu otelleri tercih etmek önem taşır.

Çocuk Bakıcısı

Çocuk dostu mekanlar, çocukla tatil yapmak isteyen ebeveynlerin kendilerine daha fazla zaman ayırabilmesi için genellikle çocuk bakıcıları istihdam eder. Çocuk bakıcıları, gün boyu çocuklarla ilgilenebileceği gibi, çocukların ihtiyaçlarının kısa sürede karşılanmasını sağlamakta ve çocuk denize gireceği zaman ebeveynlerin yanına ulaşmasını sağlamaktadır.

Çocuk Havuzu

cocuk-havuzu

Çocukların havuzda rahat bir şekilde vakit geçirmesi ve korkmadan yüzebilmeleri için ayrı bir çocuk havuzuna ihtiyaç vardır. Çocuk dostu otellerin birçoğunda, çocuklar için özel yüzme havuzu bulunmaktadır.

Çocukla tatile çıkmadan önce, kalacak yer seçiminde çocuk dostu özelliğine dikkat edilmesi şarttır. Çocuk dostu olmayan otellerde, hem ebeveynler hem de çocuklar verimsiz ve zor bir tatil geçirebileceği gibi; ebeveynlerin dinlenme imkanı bulması da zorlaşacaktır.

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı