Kültür Sanat

Çocuk Edebiyat Dergisi YediYetmiş, Haziranda Yayına Başlıyor

Edebiyatla ilgilenen çocuklara hitap eden ve edebiyatı çocuklar için daha eğlenceli hale getirmeyi hedefleyen YediYetmiş Dergisi, 1 Haziran’da yayıma başlayacak.7 70 Dergi

“7’den 70’e Edebiyat, Kültür” sloganıyla yola çıkan dergi, çocukların sanata ve edebiyata duyduğu merakı arttırmayı hedeflediği gibi; doğaya, farklılıklara duyduğu saygısı güçlendirici öğeler sunmayı da amaçlıyor. Ana teması edebiyat olan dergiyi çocuklar için daha ilgi çekici kılmak için, popüler şarkıcı ve oyuncu söyleşileri, çeşitli enstrüman gibi içeriklere de yer verilecek.

Çocuklara edebiyatçıları tanıtmak ve sıkılmadan okumalarını sağlamak amacıyla yola çıkan dergi; masal okumak isteyen çocuklara da, olumsuz ögeler barındırmayan içerikler sunmayı planlıyor. Derginin temel amaçları arasında, otizm, doğa, farklılıklara saygı gibi konularda da farkındalık yaratmak yer alıyor.

Barış İnce tarafından hazırlanan dergide; Canan Tan, Necati Tosuner, Can Dündar, Müge İplikçi, Sevin Okyay, Yalvaç Ural gibi isimler yer alıyor. Aynı zamanda derginin edebiyat danışmanlığı görevini, Haydar Ergülen yapıyor.

İki ayda bir yayımlanacak olan YediYetmiş Dergisi, 8 TL’ye satılacak. 64 sayfadan oluşan YediYetmiş Dergisi, 1 Haziran’da raflardaki yerini alacak.

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir