Kültür Sanat

Çocuk Filmleri 2015

2015 yılında “genel izleyici” kategorisinde; animasyon, aile, macera, fantastik konulu ve çocukların büyük ilgi gösterdiği birçok film vizyona girdiği gibi, yılın geri kalan 6 ayında da vizyona girecek çok sayıda çocuk filmi yer alıyor. Yeni yapımların yanı sıra, devam filmleri de çocuklar kadar yetişkinlerin de ilgisini çekmeye devam ediyor. 

Minyonlar

Filmin Türü: Animasyon, Macera, Aile

İzleyici: Genel İzleyici Kitlesi

Vizyon Tarihi: 4 Eylül 2015

Minyonlar Fragmanı

Zamanın başladığı tarihte tek hücreli sarı organizmalar olan Minyonlar, zamanla kendilerini geliştirir ve efendilerine hizmet etmeye başlar. Napollon, T-reks gibi birçok karaktere hizmet eden Minyonlar’ın artık hizmet edecek kimsesi kalmamıştır. Ancak aralarından biri onları bu sorundan kurtaracak bir plan yapar ve Kötüler Festivali’ne gitmek için Londra’ya doğru yola çıkarlar. Amaçları ise Kötüler Kraliçesi Scarlet’e kölelik yapmaktır.


Hayat Kitabı

Filmin Türü: Animasyon, Komedi, Aile

İzleyici: Genel İzleyici Kitlesi

Vizyon Tarihi: 5 Haziran 2015

Hayat Kitabı Fragman

Hayatının aşkına kavuşmak isteyen Manolo’nun en yakın arkadaşı da aynı kişiye aşık olmuştur. Ancak tek karışıklık bu değildir. Ölüler Festivali’nin başlamasıyla, sürekli birbirleri ile mücadele eden iki tanrı ve karı koca olan La Muerte (Kate del Castillo) ve Xibalba (Ron Perlman) bir iddiaya girerler.

La Muerte, Manolo’nun aşkını kavuşacağını, Xilbalba ise kavuşamayacağını söyler. Manolo’nun Prenses’e kavuşmak üzere olduğunu gören Xilbalba bir plan yaparak, Manolo’nun yılanı tarafından sokulmasını sağlar. Böylece Manolo da artık bir ölüdür. Ancak Prenses’e olan sevgisi onu kurtarabilecek midir?


Evim (Home)

Filmin Türü: Animasyon, Macera, Fantastik

İzleyici: Genel İzleyici Kitlesi

Vizyon Tarihi: 27 Mart 2015

Evim Fragman

2015 yılındaki en dikkat çekici çocuk filmleri arasında yer alan Evim (Home) filminin kadrosunda, Rihanna ve Jennifer Lopez gibi ünlü isimler de yer aldı.

Göçebe bir topluluğa dahil olan Of, ait olduğu toplulukla birlikte yeni bir gezegen ararken, dünya ile karşılaşır ve buraya yerleşmeye karar verir. Çok heyecanlı olduğu için sürekli işleri birbirine karıştıran Of, sıradan bir hayatı olan ve kedisiyle birlikte markette alışveriş yapan Lüle ile karşılaşır. İşleri bir kez daha karışık hale getiren Of, ait olduğu topluluk tarafından aranmaya başlayınca Lüle ile birlikte onlardan kaçmaya başlarlar.


Sindirella

Film Türü: Aile, Dram, Fantastik, Romantik

İzleyici: Genel İzleyici Kitlesi

Vizyon Tarihi: 13 Mart 2015

Sindirella Fragman

En bilinen çocuk masallarından biri olan Sindirella, 13 Mart 2015’te vizyona girdi.

Annesi öldükten sonra, babası başka bir kadınla evlenen Sindirella’nın üvey annesi ve kardeşleri ona sürekli eziyet etmektedir. Sindirella’nın bir gün yabancı biriyle karşılaşması tüm hayatının değişmesini sağlayacaktır. Sindirella, tüm genç kızların davet edildiği partiye gitmek ister ancak üvey annesi onu engeller. Helena Bohem Carter’ın canlandırdığı Peri ise ona yardım edecek ve Sindirella’nın partiye gitmesini sağlayacaktır.

Masalın bilinen hikaye örgüsü ile ilerleyen film, 2015 yılında sinemada Disney tarafından yapılan Karlar Kraliçesi kısa filminden sonra izlendi.


SüngerBob Karepantolon

Film Türü: Macera, Komedi, Animasyon

İzleyici: Genel İzleyici Kitlesi

Vizyon Tarihi: 6 Şubat 2015

Süngerbob Karapantolon’un arkadaşları ile birlikte karaya çıkmasıyla, macera başlar. Kara yaşamına alışmaya çalışırken kendilerini garip olayların içinde bulan kahramanlarımız, tehlikeli korsan Burger-Beard’ın ele geçirdiği sihirli kitabın son sayfasını tamamlayarak, kötü planlarını hayata geçirmesini engellemek için her şeyi yapacaktır.

6 Şubat’ta vizyona giren ve SüngerBob çizgi dizisinden uyarlama olan SüngerBob Karepantolon, her yaştan izleyici grubuna hitap ediyor.


7 Cüceler

Film Türü: Animasyon, Komedi, Aile

İzleyici: Genel İzleyici Kitlesi

Vizyon Tarihi: 3o Ocak 2015

7 Cüceler Fragmanı

30 Ocak’ta vizyona giren 7 Cücüler filmi, kötü kalpli bir cadı olan Dellamorta’nun, Prenses’e yaptığı büyünün bozulmasına kısa bir süre kalmıştır. Çünkü Prenses, kısa bir süre sonra 18 yaşına girecektir. Bunun için Dellamorta bir plan yapar ve Prenses’in parmağına batacak iğne ile tüm şato halkı yüz yıllık bir uykuya dalar. Prenses’in kurtulmasının tek yolu ise Prens Jack’in onu öpmesidir.

En sevilen çocuk masallarından biri olan 7 Cüceler, 2015 yılının ilk animasyon çocuk filmlerinden biri oldu.


6 Süper Kahraman

Film Türü: Animasyon, Macera, Komedi

İzleyici: Genel İzleyici Kitlesi

Vizyon Tarihi: 16 Ocak 2015

6 Süper Kahraman Fragmanı

Yılın en dikkat çeken çocuk filmleri arasında yer alan 6 Süper Kahraman (Big Hero 6) 16 Ocak 2015’te vizyona girdi.

Robot uzmanı Hiro Hamada ile kardeşi ve arkadaşları ile bir araya gelerek icat ettiği robot ile şehri yok etmeyenlere karşı verilen bir mücadeleyi anlatan 6 Süper Kahraman, Walt Disney Animasyon Stüdyoları’nın 2015 yılındaki ilk animasyon filmi oldu. Eğlenceli, macera dolu ve heyecanlı bir hikayeyi anlatan 6 Süper Kahraman, aynı zamanda  Oscar Film Festivali’nde “En İyi Animasyon Filmi” ödülü kazandı.

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir