Çocuklar için Cicicee

Çocuk Gözünden Girişimcilik

Çocuk Aklı ve Endeavor işbirliği ile Global Girişimcilik Haftası’nda, Türkiye genelinde “Çocuk Gözünden Girişimcilik” etkinlikleri düzenleniyor.

5-12 Kasım 2010 tarihleri arasında düzenlenecek Global Girişimcilk Haftası kapsamında Çocuk Aklı ve Endeavor tarafından çocukların girişimcilikle ilgili farkındalıklarını arttırmak, yaratıcılıklarını bu alanda kullanmaya özendirmek ve Çocuk Gözünden Girişimciliği yetişkinlere, medyaya ve dünyadaki Endeavor dernekleriyle paydaşlarına aktarabilmek için “Çocuk Gözünden Girişimcilik” projesi hayata geçirilmiştir. Endeavor, gelişmekte olan ülkelerde “etkin girişimcileri” destekleyen, kar amacı gütmeyen, uluslararası bir sivil toplum kuruluşudur. Global Girisimcilik Haftası TOBB himayesinde, TOBB genc girişimciler kurulu, TOBB kadın girişimciler kurulu ve Endeavor işbirliğiyle düzenlenmektedir.

Global Girişimcilik Haftasında Çocuk Aklı tarafından düzenlenecek “Çocuk Gözünden Girişimcilik” etkinliği ile ilk defa ilköğretim çağındaki çocuklar da etkinliklere dahil edilerek, Türkiye’de ve dünyada bir ilke imza atılmaktadır.

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir