Çocuk Haberleri

I. Çocuk Hakları Sempozyumu

İnsan Hakları Derneği tarafından düzenlenen Çocuk Hakları Sempozyumu, 10-11 Haziran tarihlerinde İstanbul Cezayir Toplantı Salonu’nda, “Ben Çocuğum, Haklarım Var” temasıyla gerçekleştirilecek. Sempozyumda, çocuk işçiliği, mülteci çocuklar, adalet sisteminde çocuklar, eğitim hakkı, çocuk istismarı, medya ve çocuk, cinsel kimlik ayrımcılığı gibi konular ele alınacak. 

Çocuk Hakları SempozyumuSempozyuma çocuk çalışmaları alanında deneyimli akademisyenler, sosyologlar, avukatlar, insan hakları savunucuları, psikologlar ve psikiyatristler katılarak bilgi ve deneyimlerini paylaşacak.

10 Haziran Cumartesi günü saat 10.45’te İHD İstanbul Şubesi Çocuk Hakları Komisyonu’nun açılış konuşmasıyla başlayacak sempozyum, Türkiye’de Çocuk İşçiliği, Ev İçi Çocuk İşçiliği, Mülteci Çocuklar Korunma ve Sağlıklı Gelişim Hakkı konuları ile devam edecek. Saat 18.30’a kadar oturumlarla devam edecek olan sempozyumun ilk günü, Balon adlı kısa film gösterimiyle sona erecek.

Çocuk Hakları Sempozyumu’nun ikinci gününde Çocuk Odaklı Habercilik, Ceza Yargılamasında Çocuk ve Çocuk Tutukluluğu, Çocuk Hakları Alanında Çalışan STK ve Deneyim Aktarımları oturumları yer alacak. Ayrıca sempozyumda Cinsel Yönelim-Cinsiyet Kimliği Ayrımcılığı ve Çocuk başlıklı bir oturum da yer alacak. Sempozyumun ikinci günü Beyoğlu Sineması adlı kısa film gösterimiyle sona erecek.

İHD I. Çocuk Hakları Sempozyumu programına ulaşmak için tıklayınız.

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir