Alışveriş

Çocuk Mayosu Modelleri / Bebek Mayosu Modelleri

Çocuk mayosu modelleri için arayış içerisindeyseniz sizin için derlediğimiz modellere bir göz gezdirmenizde fayda var.

2-14 yaş arası çocukların spor yaparken kullandığı iç giyim türüne kız mayosu denir. Çocuk mayosu yaş gruplarının ölçülerine göre hazırlanır. Genellikle canlı, neşeli renkte mayo kumaş ve aksesuarları kullanılarak hazırlanır.

çocuk mayosu

Mayoda Hijyen Önemli

Liv Hospital Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. İsmail Gönen “Çocuklar tüm bu bakterilere karşı erişkinlere göre çok daha duyarlıdır. Deniz ve havuzdan sonra sadece havluyla kurulanmak işe yaramaz. Bakterilerin üremeleri için uygun ortam oluşturan nemli mayoların çıkarılması gerekir. Denizden ya da havuzdan çıktıktan sonra mutlaka duşta yıkanmalı ve sonrasında kuru elbiseler giyilmelidir” diyor.

Sağlığınız için yüzmeyi bırakmak zorunda değilsiniz. Sadece havluyla kurulanmak işe yaramaz. Ancak bakterilerin üremeleri için uygun ortam oluşturan nemli mayoların çıkarılmasıyla, çocuklarınızı korumak için en büyük önlemi almış olursunuz. Denizden ya da havuzdan çıktıktan sonra mutlaka duşta yıkanmalı ve sonrasında kuru elbiseler giyilmelidir.

çocuk mayosu

Bebekler Yüzebilir mi?

Bebekler için havuzlar tehlikeli olabilir. Bebekler enfeksiyon kapmaya daha meyilli olduklarından havuz gibi kapalı sistemlerde yüzmemeleri önerilir. Bunun yan sıra, güvenliği sağlanmak koşuluyla denizde yüzebilirler.

Bebeği denize sokarken korkmasını engellemek gerekir. Güvende olduğunu hissetmeli. Temizliğinden emin olunmayan denizlere bebekler girmemelidir. Güneşin tepede olduğu öğle saatlerinde bebekler yalnızca gölge olan alanlarda kalabilir. Öğle sıcağında denize sokulmamalıdır. Bebekler mayo görevi gören bebek bezleri ile denize girebilir. 

Bebeğin su yutması ya da gözüne su girmesi kesinlikle önlenmelidir. Bebeğin denizde kalma süresi en fazla 20 dakika olmalıdır. Bebek denizden çıktıktan sonra, vücudu tuzlu sudan arındırılmalı ve koruyucu krem sürülmelidir. 

Çocuk Mayosu / Bebek Mayosu

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.