Çocuk Haberleri

Çocuk Mülteciler, Mülteci Kodlama Haftasında Programlama Öğrenecek

Çocuk ve gençler için MIT tarafından geliştirilen Scratch üzerinde programlama atölyeleri düzenlenecek. 23-24 Mayıs’ta İstanbul’da gerçekleştirilecek “Refugee Code Week (Mülteci Kodlama Haftası” kapsamındaki etkinlikleri 8-17 yaş aralığındaki tüm çocuk mülteciler katılabilecek.kodlama-haftasi

Birleşmiş Milletler Mülteci Yüksek Komiserliği (UNHCR) ile SAP University Aliance tarafından gerçekleştirilen organizasyonda, çocukların yanı sıra yetişkinler için de atölyeler düzenlenecek. Atölye çalışmalarının dili Arapça olacağı gibi, bilgisayar kullanımı konusunda da herhangi bir nitelik aranmayacak.

Mültecilerin ücretsiz olarak katılabileceği atölye çalışmaları 23-24 Mayıs tarihleri arasında, İstanbul Maharat Center’da yapılacak.

Çocuklar için Scratch Kodlama Etkinliği (Atölyeler 8-12 ve 13-17 yaş aralıklarında düzenlenecektir. Atölye çalışmaları 90 dakika sürecek ve program kapsamında MIT tarafından geliştirilen Scratch Kodlama modülü üzerinde uygulama yapılacaktır.  Atölyelere katılım için bilgisayar ön bilgisi gerekmemektedir, 8-17 yaş aralığında ilgi duyan herkes katılabilir. Atölye çalışmaları Arapça olacaktır.

Web Tasarım Atölyesi (Atölye çalışması 3 saatlik bir programdır. Atölyeler 18-24 yaş aralığında ve bilgisayar ve internet kullanımı konusunda ön bilgisi olan katılımcılar içindir. Atölye çalışmaları Arapça olacaktır.)

ERP İşletme Modülleri Atölye Çalışması (Atölye çalışması 2,5 saatlik bir programdır. Bu atölye çalışmasına katılacak katılımcıların Muhasebe, İşletme, Lojistik, Mühendislik gibi alanlardan olması ve temel bilgi teknolojileri bilgisine sahip olması beklenmektedir. Atölye çalışmaları Arapça olacaktır, ancak eğitim dokümanları İngilizce’dir ve katılımcıların temel İngilizceye hakim olması beklenmektedir.

Etkinlik hakkında detaylı bilgi ve başvuru için www.masiva.org adresini ziyaret edebilirsiniz.

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir