Çocuk Gelişimi

Çocuk Odaları İçin Saklama Çözümleri

Çocuğumuz olduğu zaman, onlara kendi eşyalarına sahip çıkmaları gerektiğini ve kendi eşyalarının sorumluluğunu almaları gerektiğini öğretmeye çalışırız. Özellikle de annelerin, çocuklarına, onların dağıttıklarını sürekli toplayacak kişi olmadıklarını öğretmeleri zaman alır. İşte bu süreç boyunca çocuğunuzun kendi odasını ve eşyalarını düzenleme işini kolaylaştıracak birkaç saklama çözümü.

Duvar Cebi: Çocuğunuzun odasına asacağınız sevimli duvar cepleri, onun küçük oyuncaklarını, tarağını, terliklerini ya da parfümünü koyacağı harika bir saklama çözümü olabilir. Böylece o da siz de odanın ortasındaki küçük ebatlı oyuncak ve nesnelerin nerede olduğunu bilebilir ve gerektiğinde kolayca ulaşabilirsiniz. İşte çocuğunuzun çok seveceği birkaç duvar cebi örneği ve fiyatları!

Fabler Duvar Cebi
Fabler Duvar Cebi (35x 140)
Fiyatı: 19,95 YTL

Noje Duvar Cebi - Yeşil Kurbağa
Fabler Duvar Cebi (35×130)
Fiyatı: 19,95 YTL

Noje Duvar Cebi
Noje Duvar Cebi
Fiyatı: 14,95 YTL

Noje Duvar ve Kapı Cebi
Noje Duvar ve Kapı Cebi
Fiyatı: 39,95 YTL

Noje Duvar Cebi - Füze
Noje Duvar Cebi
Fiyatı: 9,95 YTL

Noje Duvar Cebi - Sarı Ördek
Noje Duvar Cebi
Fiyatı: 12,95 YTL

Çok Amaçlı Saklama Kutuları ve Sepetleri: Duvar ve kapı ceplerinin yanı sıra çocuğunuzun odasına koyacağınız kutu ve sepetler oyun sonrasında odanın derli toplu kalmasında en büyük yardımcınız olacaktır. Bunlar sadece oyuncaklarını toplayacağı sepet olarak kullanılmayabilir. Bırakın çocuğunuz bu kutu ve sepetlere ne isterse onu koysun. Dilerseniz odasına birden çok sepet ya da kutu koyun, bir tanesine oyuncaklarını doldursun, diğerine de kirli çoraplarını ya da çamaşırlarını. Çünkü burada önemli olan oyuncak ya da çamaşırın yerde ya da yatağın üzerinde kalması ve bir düzen sağlanmasıdır. Hatta oyuncak ya da giysilerini bu kutu veya sepetlerin içine doldurmasına çocuğunuzu teşvik etmek için, kutusunu ya da sepetini ona bir basketbol potası gibi gösterin. Ona model olmak için öncelikle siz oyuncaklardan birini alıp sepetine ya da kutusuna atış yapın. Bu sayede, odasını toplaması çocuğunuzun zevk aldığı bir oyun halini alacaktır. İşte çok amaçlı saklama kutularına ve sepetlerine örnekler!

Koral Saklama Sepeti - Kırmızı
Koral Saklama Sepeti – Kırmızı
Fiyatı: 9,95 YTL

Koral Saklama Sepeti - Mavi
Koral Saklama Sepeti – Mavi
Fiyatı: 9,95 YTL

Noje 3’lü Saklama Kutusu Seti
Noje 3’lü Saklama Kutusu Seti
Fiyatı: 17,95 YTL

Saklama Fileleri: Bu şirin ve içindeki malzemeyi gösteren rengârenk saklama filelerini sayesinde çocuklarınız eşyalarını toplarken, aynı zamanda da hedeflere isabet etmeye çalışarak eğlenecekler. Hedefleri vurmaya çalışması çocuğunuzun hareket koordinasyonunu ve uzaklık algısını geliştirecek. Beyaz, pembe ve mavi olmak üzere 3farklı renkte size örnek gösterebileceğimiz filelere ait görselleri aşağıda bulabilirsiniz.

İkea PS Saklama Filesi - Beyaz İkea PS Saklama Filesi- Mavi İkea PS Saklama Filesi - Pembe
İkea PS Saklama Filesi
Fiyatı:7,95 YTL

Kapaklı Saklama Kutuları: Çocuğunuz oyuncaklarını, boyama kalemlerini, kitaplarını ya da çamaşırlarını içine koyduğu zaman nesnelerin görünmemesini ama sağlam ve kapaklı kutularda durmasını istiyorsanız, bu kutular tam size göre.

Fabler Saklama Kutusu - Kırmızı
Fabler Saklama Kutusu (24x32x15)
Fiyatı: 5,95 YTL

Noje Yatak Altı Saklama Kutusu
Noje Yatak Altı Saklama Kutusu (58x58x16)
Fiyatı: 14,95 YTL

* Katkılarından dolayı, IKEA'ya teşekkür ederiz.

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir