Alışveriş

Çocuk Odası İçin Depolama Önerileri

Çocuk odalarındaki en büyük ihtiyaçlardan biri olan ekstra depolama alanlarını çoğaltabilmek elinizde.

Çocuğunuzun odasındaki dağınıklığı kaldırabileceğiniz ek depolama çözümleri yaratmanız mümkün. Biraz yaratıcılık, biraz da pratik bilgi sayesinde çocuk odasındaki depolama alternatiflerinin sandığınızdan fazla olduğunu fark edeceksiniz.

1. Çocuk odası mobilyası seçerken, doğru modeller seçmeye özen gösterin. Çocuk odaları için en uygun modeller depolama ünitelerini içinde barındıran mobilyalardır. Böylece odada ekstra kutu, sepet ve aksesuar bulundurmak zorunda kalmazsınız.

Çocuk Odası Dekorasyonu


2. Çocuk gardıroplarında en kullanışlı modeller tek tarafında alternatifli asma seçenekleri, diğer tarafında ise raflar bulunan modellerdir. En altta çekmecelerin de bulunması tercih sebebidir. Böylece, tek bir dolap içinde farklı depolama alanlarına sahip olunur.Çocuk Odası Dekorasyonu


3. Bebek odası için doğal renklerdeki şifonyerleri tercih ederseniz, en üste bez değiştirme ünitesi ekleyebilir, bebeğiniz büyüdüğünde de aynı şifonyeri çocuk odasında değerlendirebilirsiniz. Meşe bir yatak, dolap ve çekmece seti zamana meydan okuyacak klasik mobilyalardır.

Çocuk Odası Dekorasyonu


4. Çocuk odaları için ideal yatak modelleri altında çekmece bulunan, yüksek yataklardır. Bu sayede, yatağın altındaki atıl bölümden depolama alanı olarak faydalanabilmek mümkün olur. Yine bu şekilde, koltuk seçerken de altında depolama bölmesi olan modelleri tercih edebilirsiniz.

cocuk-odasi-dekorasyonu (5)


5. Çocuk odasının planına uygun olarak ekstra raf üniteleri de oluşturabilirsiniz. Girintili bir duvara dar raflar yerleştirebilir, köşeleri üçgen raflar ile değerlendirebilir ya da çocuğunuzun boyuna uygun yükseklikte – altında depolama bölmesi olan – bir oturma ünitesi tasarlayabilirsiniz.

Rafların pozisyon ve tasarımlarına uygun olarak alt ve kenarlarına çakacağınız askılar sayesinde çocuğunuzun eşyalarını asmak veya torba gibi depolama ünitelerini sıralayarak, çoğaltmak da mümkün olur.cocuk-odasi-dekorasyonu (6)


6. Çocukların kendi eşyalarını toplamalarını özendirmek için renkli kumaşlardan büzgülü torbalar dikebilir, ya da kutu ve sepetleri en sevdikleri renklere boyayarak, üzerlerine favori kahramanlarının fotoğraflarını yapıştırabilirsiniz. Hatta kutu ve sepetleri eğlenceli hale getirebilmek için çocuğunuzla birlikte üzerlerine farklı aksesuarlar yapıştırarak, çeşitli renklerdeki malzemelerle süsleyebilirsiniz.Çocuk Odası Dekorasyonu

Çocuk odalarında mümkün olduğunca fazla depolama alanı yaratarak hayatınızı kolaylaştırabilirsiniz. Depolama alanlarını renklendirip, süsleyerek, çocuklarınızı erken yaşta kendi eşyalarını toplamaya özendirebilirsiniz.

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir