Çocuk Yarışmaları

Çocuk Resim Yarışmaları 2016

Çocuk resim yarışmaları; çocukların sanatla ilgilenmesini teşvik ederken, güzel sanatlar alanında kendilerini geliştirmelerini de hedefliyor. Çocuğun kendini farklı yollarla ifade etmesini de yardımcı olan resim; özellikle anaokulu, ilkokul ve ortaokul öğrencilerin katılabileceği yarışmalar ile daha ilgi çekici hale getiriliyor.

Resim yarışmaları; okul, şehir ya da bölge bazında düzenlenebildiği gibi, Türkiye genelinde ya da dünya genelinde düzenlenen birçok çocuk resim yarışması da bulunuyor .Geleceğimizin Gözüyle Güvenilir Gıda Çocuk Resim Yarışması

2016 yılında, çocukların katılabileceği birçok resim yarışması düzenleneceği gibi, çocukların yarışmaya katılırken; katılım için gerekli olan belgeler ile istenen resmin teması ve yöntemi gibi konulara dikkat etmeleri gerekiyor .

Çocuk Resim Yarışmaları 2016

9. Uluslararası Ahmet Yeşil Resim Yarışması 2016

DOGA_Bilboard_Mersin_352x182_171214Resim Yarışması Teması: Serbest

Boya Tekniği: Serbest

Kimler Katılabilir?: Tüm anaokulu, ilkokul ve ortaokul öğrencileri

Son Başvuru Tarihi: 26 Mayıs 2016

Resim Yarışması Ödülleri: Tablet, Fotoğraf Makinesi, iPod

 

Bu yıl 9.su gerçekleştirilecek olan Ahmet Yeşil Resim Yarışması için tüm anaokulu, ilkokul ve ortaokul öğrencileri katılım sağlayabilecek. Türkiye’nin yanı sıra yurt dışındaki öğrencilerin de katılabileceği resim yarışması kapsamında, çocukların “resim dili” oluşturabilmeleri ve yeteneklerini geliştirebilecekleri bir ortam yaratılması hedeflenecek.

Üç farklı kategoride gerçekleştirilecek olan resim yarışması için son başvuru tarihi 26 Mayıs 2016 olacak.


35. Pınar Resim Yarışması 2016

32. Pınar Resim Yarışması Sonuçlandı

Resim Yarışması Teması: Gelecek Hayallerim

Boya Tekniği: Serbest

Kimler Katılabilir?: Tüm ilkokul ve ortaokul öğrencileri

Son Başvuru Tarihi: 15 Nisan 2016

Resim Yarışması Ödülleri: Tablet, Resim Çantası, Sertifika

 

Pınar tarafından bu yıl 35. kez gerçekleştirilecek olan resim yarışmasının teması “Gelecek Hayallerim” olarak belirlendi. Türkiye genelindeki tüm ilkokul ve ortaokul öğrencilerinin katılabileceği resim yarışmasında, çocuklar gelecek hayallerini resmedecek.

Yarışmada dereceye giren öğrencilere çeşitli hediyeler verileceği gibi, seçilen eserler sergilenmeye de hak kazanacak. Pınar Çocuk Resim Yarışması için son başvuru tarihi 15 Nisan 2016.


Toyota Hayalimdeki Araba Resim Yarışması

Toyota Hayalimdeki Araba Resim Yarışması 2016Resim Yarışması Teması: Hayalimdeki Araba

Boya Tekniği: Serbest

Kimler Katılabilir?: 0-15 yaş arası çocuklar

Son Başvuru Tarihi: 12 Şubat 2016

Resim Yarışması Ödülleri: Japonya seyahati, iPhone, iPad, Playstation 4, oyun kolu, fotoğraf makinesi ve resim resim seti

Toyota tarafından birçok farklı ülkede düzenlenen Toyota Hayalimdeki Araba Resim Yarışması’na 15 yaşından küçük tüm çocuklar katılabilecek. 7 yaş altı, 8-11 yaş arası ve 12-15 yaş arası olmak üzere üç farklı kategoride düzenlenecek olan yarışmada çocuklar hayallerindeki arabaları resmedecek.

Toyota Hayalimdeki Araba Resim Yarışması için son başvuru tarihi 12 Şubat 2016 olduğu gibi, ödül töreni ve ödüllendirmeler, 2016 yılının Temmuz-Ağustos aylarında gerçekleştirilecek.


5. Uluslararası Çocuk Hakları Film Festivali Resim Yarışması

Çocuk Hakları Film FestivaliResim Yarışması Teması: Çocuk Hakları Sözleşmesi’nin 5. Maddesi

Boya Tekniği: Serbest

Kimler Katılabilir?: 10-18 yaş arasındaki tüm çocuklar

Son Başvuru Tarihi: 29 Şubat 2016

Resim Yarışması Ödülleri: Sergileme

Çocuk Hakları Resim Yarışması, Uluslararası Çocuk Hakları Film Festivali kapsamında gerçekleştirilecek. Çocuk Hakları Sözleşme Maddeleri’ndeki beşinci madde ile ilgili resimlerin yapılacağı yarışmaya, sadece Türkiye’den değil, dünyanın her yerinden çocuklar katılabilecek.

5. Uluslararası Çocuk Hakları Film Festivali’nde, dereceye giren eserler sergilenecek. Çocuk resim yarışmasına katılmak isteyenlerin ise 29 Şubat’a kadar, eserlerini ulaştırması gerekiyor.

Çocuk Hakları Sözleşmesi Maddeleri: 5- Devlet, hakların uygulanması konusunda çaba gösterirken başta anne baba olmak üzere çocuktan sorumlu olan kişilerin haklarına karşı saygılı olur.


Primo Üçgen Mum Boya Resim Yarışması 2016

Primo Üçgen Mum Boya Yarışması 2016Resim Yarışması Teması: En Kreatif Resim Yarışması

Boya Tekniği: Primo üçgen mum boya

Kimler Katılabilir?: Anaokulu, ilkokul, ortaokul, lise

Son Başvuru Tarihi: 15 Şubat 2016

Resim Yarışması Ödülleri: Bisiklet, iPad, Çanta, Madalya

Primo Üçgen Mum Boya Resim Yarışması’nın 2016 teması “en kreatif resim yarışması” olarak belirlendi. Yarışmaya katılacak öğrenciler, bu tema ile ilgili resimler yapacak. Resimleri yaparken, üçgen mum boya kullanılacağı gibi, farklı materyaller de resme dahil edilebilecek. Ayrıca istenilen türde fon kağıdı kullanılabilecek. Primo Üçgen Mum Boya Resim Yarışması için son başvuru tarihi ise 15 Şubat 2016.

160 Yorum

160 Yorum

                                                  Yorum Yap

                                                  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir