Çocuk Haberleri

Çocukla Gemi Turu Yapılır mı?

Çocukla gemi turu mümkün mü? Gemide çocukların ilgisini çekecek neler var? Güvenli mi? Soruların cevapları yazmızda.

Oldukça yoğun ve yorucu bir eğitim maratonun ardından karneler alındı, yaz tatili başladı. Çocuğunuza nasıl bir karne hediye vermek istersiniz? Mesela hem eğlenip değişik aktiviteleri keşfedeceği, hem de farklı deneyimler edineceği bir cruise tatili harika bir karne hediyesi olabilir. Üstelik cruise tatili yalnızca çocuğunuz için değil sizin için de oldukça keyifli ve lüks bir tatil seçeneğidir.

Çocukların İlgisini Çekecek Aktiviteler

Gemilerde çocuk aktiviteleri genelde yaş gruplarına bağlı olarak değişiklik gösteriyor. 3-12 yaş arasındaki çocuklar için hem eğitici hem öğretici aktiviteler bulunuyor. Burada yaş gruplarına göre resim ve boyama etkinlikleri, daha ileriki yaşlarda olan çocuklara özel deney ve spor saatleri bulunur. Genelde 12 yaş üzeri gruplardaki çocukların katılabileceği Teenage Club’lar ön plandadır. Bu kulüplerde yalnızca gençlerin katılabileceği dans geceleri, sosyal etkinlikler, oyun konsolları, değişik spor aktiviteleri gibi etkinlikler yapılır.

Suyla arası iyi olan çocukları sevindirecek bir haber; aqua parklar. Gemi içerisinde bulunan aqua parklarda çocuklarınız suyun en eğlenceli haliyle doyasıya vakit geçirecekler.

çocukla gemi turu

Cruise gemilerinde çocuklar için oldukça eğlenceli ve heyecanlı kamp etkinlikleri yapılmaktadır. Bilim, aşçılık, sanat, teknoloji gibi pek çok seçeneğin olduğu kamplar farklı ilgi alanlarına sahip çocuklara hitap etmektedir. Daha önce çocuğunuz hiç yaz kampına gitmediyse cruise gemisinde bunu deneyimleyecek olması sizce de harika değil mi?

En büyük tutkusu spor olan çocuklar elbette cruise tatilinde bundan uzak kalmayacak. Masa tenisi, basketbol ve golf sahaları, zipline, tırmanma duvarı hem çocuğunuz hem de sizin için tasarlanmıştır.

Bazı gemilerde aile etkinlikleri de planlanmaktadır. Çocuğunuzla vakit geçirmek isterseniz eğer, uzmanlar eşliğinde buz pateni gibi ailecek vakit geçirebileceğiniz aktivitelere katılabilirsiniz. Dream Works, Disney, Marvel, DC gibi çocuk eğlence sektörünün önemli markaları ile bir çok Cruise şirketinin iş birliği bulunmaktadır. Dilerseniz çocuğunuza favori çizgi kahramanı ile tanışma fırsatı bile hediye edebilirsiniz. Gün içinde belli saatlerde gemi içerisinde dans partileri düzenleyen bu çizgi kahramanlar çocuklarınızı çok şaşırtacak.

Çocukla Gemi Turu Güvenli mi?

Cruise gemileri her şeyden önce çocuk güvenliği ön planda tutularak tasarlanmıştır. Merdivenlerde bulunan çocuk güvenlikleri, çocuğunuzu gemi içerisinde takip edebileceğiniz Beacon Bluetooth teknolojisi ve hatta ışıklandırmalar bile çocuklar düşünülerek tasarlanmıştır. Bu bilinç ile gönül rahatlığı ile mini clublardaki pedagoji eğitimi almış görevlilere çocuklarınızı teslim edebilir ve onlar karne hediyelerinin eğlencesine kendilerini kaptırmışken, sizler de geminin keyfine varabilirsiniz.

çocukla gemi turu

Çocuk Dostu Menüler

Belki de en önemli detaylardan biri çocukların beslenme düzeni ve şeklidir. Cruise gemilerinde onlarca seçeneğin arasında sağlıklı ve dengeli öğünler sunan çocuk dostu menüler ve organik yiyecekler bulabilirsiniz. Her gün en az 20 saat hizmet veren restoran ve büfelerinde her saat çocuklar için besin değerleri hassasiyetle hesaplanmış özel menüler bulmanız mümkündür.

Çocukların Sağlığı Düşünülmüş mü?

7/24 hizmet veren sağlık ekibi ve müdahale odaları sayesinde içiniz rahat edebilir. Daha acil müdahaleler için her saatte ambulans helikopterler rotanız neresi olursa olsun gemiye ulaşıp sizleri karaya döndürmek için hazır bulunur.

Rota Önerileri

Akdeniz Rotası: Oldukça popüler olan Akdeniz rotası çocuğunuzla birlikte seyahat edebileceğiniz keyifli rotalardan biri. Özellikle mimari ve tarihi dokusuyla çocuğunuza farklı kültürleri tanıma hissiyatı aşılayabilirsiniz. Ilıman ikliminin verdiği imkanları sonuna kadar kullanabilir, çocuklarınıza inanılmaz bir yaz tatili armağan edebilirsiniz. Akdeniz rotaları hem denize girmek, hem farklı kültürler tanımaya elverişli olması nedeniyle en çok tercih edilen programlardandır.

Bahamalar: Masmavi berrak suların ve bembeyaz kumların buluştuğu, sımsıcak güneşin içinize işlediği yer: Bahamalar… Gemide eğlence ve aktiviteleri sonuna kadar deneyimleyen çocuğunuzla birlikte suyun altını keşfe çıkabilirsiniz. Çocuklarınıza Dünyanın en büyük aqua parklarından biri olan Atlantis otelde unutulmaz anlar yaşatabilir, Türkiye ve hatta Avrupa sahillerinde görmelerinin çok mümkün olmadığı deniz canlılarıyla Atlantis’in dev akvaryumunda tanıştırabilirsiniz.

Yunan Adaları: Yakın konumda olmasının yanı sıra sığ deniziyle de çocuklu aileler için ideal bir cruise rotasıdır.

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir