Çocuk Haberleri

Çocuklar Birer Süper Kahramana Dönüşebilir

BBR Saatchi & Saatchi kolu alçıya alınan çocuklar için geliştirdiği projeyle çocukları birer süper kahramana dönüştürüyor.

İsrail menşeili  Meuhedet Sağlık Hizmetleri çocukların süper kahraman hayalini gerçekleştirmek için bir proje geliştirdi. Kırıldığı için kolu alçıda olan çocukların iyileşme sürecini eğlenceli hale getirmeye çalışan firma çocukları oldukça mulu edecek bir çalışma gerçekleştirdi.

Süper Kahramana

Teknoloji Firmalarından Destek Alındı

BBR Saatchi & Saatchi‘nin teknoloji şefi Roy Zoaretz bu çalışmanın ilhamını kızından aldığını söylüyor. Düşüp elini kıran kızına cesaret verebilmek, onun çok güçlü olduğunu gösterebilmek amacıyla aklına böyle bir çalışma yapmak gelmiş.

Projeye göre, kırık yerin üzerine özel bir bant yerleştiriliyor. Bu bant mobil cihazlarla eşleşebiliyor. Telefonun kamerasını koluna tutan çocuk artırılmış gerçeklik sayesinde kolunu bir süper kahraman kolu gibi görebiliyor. Üstelik bu kol ışın saçabiliyor ya da kolun rengi değişebiliyor. Çocuklar bu görüntünün fotoğrafını çekerek arkadaşlarıyla da paylaşabiliyor. Hatta bu deneyimi yaşayabilmek için alçıya ihtiyaç da yok. Dileyen çocuklar bu özel bantı kollarına yapıştırarak bir süper kahramana dönüşebiliyor.

Süper Kahramana

Projeyi tasarlayanlar daha gerçekçi bir deneyim elde debilmek için çocuklarla konuşmuş ve Appearia Company teknoloji uzmanlarıyla çalışmış. BBR ayrıca programa yeni özellikler ekleyerek çocuklar için biyonik kollar üretmeyi hedefliyor. Böylece çocukların hayal gücünü desteklemeyi umuyorlar.

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı

Cicicee'ye katılın!

Cicicee'deki yeniliklerden haberdar olmak için abone olun.

Bize katıldığınız için

teşekkür ederiz.

Cicicee'ye katılın!

Cicicee'deki yeniliklerden haberdar olmak için abone olun.

Bize katıldığınız için

teşekkür ederiz.