Çocuklar için Eğlence

Çocuklar epilepsi mücadelesini tuvale yansıtacak

Türk Epilepsi ile Savaş Derneği tarafından sanofi-aventis desteği ile bu yıl beşincisi düzenlenen “Epilepsi ve Ben” Resim Yarışması’na başvurular başladı. Epilepsi teşhisi konmuş 6-16 yaşları arasındaki çocukların katılabildiği yarışma ile çocukların kendilerini ifade etmelerini sağlamak amaçlanıyor.

Türk Epilepsi ile Savaş Derneği tarafından sanofi-aventis’in desteği ile bu yıl beşincisi düzenlenen “Epilepsi ve Ben” Resim Yarışması’na son başvuru tarihi 30 Nisan 2011. Epilepsi hastası (sara hastalığı) olan 6 -16 yaşları arasındaki çocukların katılabildiği yarışma ile epilepsi konusunda farkındalığı artırmak, epilepsi hastası olan çocukların kendilerini ifade etmesi için fırsat yaratmak ve epilepsiden etkilenen bireyleri ve aileleri yakınlaştırmak amaçlanıyor. 6-11 ve 12-16 yaş arası olmak üzere iki ayrı yaş kategorisinde gerçekleştirilen, epilepsi (sara) teşhisi konmuş çocukların katılabildiği yarışmada birincilik ödülü 2000, ikincilik ödülü 1500 ve üçüncülük ödülü 1000 TL. Her yıl yoğun ilgi gören yarışmada, sulu boya, yağlı ya da kuru pastel, yağlı boya ya da karışık türlerde resimler yarışıyor.

Aileleri yakınlaştırmak hedefleniyor

Sanofi-aventis, “Türk Epilepsi ile Savaş Derneği ile bu yıl beşincisini düzenlediğimiz yarışmada tedavi edilebilen bir hastalık olan epilepsi ile mücadelede çocukların resimle kendilerini ifade etmelerini hedefliyoruz. Epilepsi, hastaların yanı sıra ailelerinin yaşam kalitesini de etkiliyor. Bu yarışma ile aynı zamanda epilepsiden etkilenen bireyleri ve aileleri yakınlaştırmayı amaçlıyoruz” diye konuştu.

Jüride ressam ve hekimler var

“Epilesi ve Ben” 2011 Resim Yarışması’nın jüri üyeleri ressam ve bilim adamlarından oluşuyor; 2011 Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nden Prof. Dr. Neşe Erdok, İ.Ü Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Nöroloji Ana Bilim Dalı Çocuk Nörolojisi Bilim Dalı’ndan Prof. Dr. Ayşin Dervent, Yeditepe Üniversitesi’nden Prof. Dr. Emine Zinnur Kılıç, Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroloji Ana Bilim Dalı’ndan Prof. Dr. Barış Baklan, İ.Ü Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Nöroloji Ana Bilim Dalı Prof. Dr. Çiğdem Özkara, Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nden Doç. Dr. Hande Sert, Evin Sanat Galerisi’nden Evin İyem ve Ressam İrfan Okan.

Tüm katımcıların ad, soyad, iletişim bilgileriyle birlikte doktorunun ad ve soyadını resimlerinin arkasına yazmaları gerekiyor. Resimler, başvuru formu ile birlikte gönderiliyor. Başvuru formlar ve detaylar: www.epilepsiveben.net, cortex iletişim (0212 325 3232)

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.