Çocuk Haberleri

Çocuklar Gülsün Diye Derneği 19. Anaokulunu Kahramanmaraş’ta Açtı

Daha önce Trabzon, İstanbul, Mardin, Tokat, Erzurum, Sinop, Hatay, Aydın, Zonguldak, Van, Sivas, Manisa, Çanakkale, Kars, Tekirdağ ve Şanlıurfa’da anaokulları açan Çocuklar Gülsün Diye Derneği, yeni okulunun açılışını 2 Mart Pazar günü Kahramanmaraş Dulkadiroğlu’nda gerçekleştirdi.

Okulun yapımını hayırsever bir ailenin üstlendiği, “Çocuklar Gülsün Diye – Tevfik Sıtkı Bursalı Anaokulu” yapılan açılış töreniyle eğitim hayatına başladı.

“Çocuklar Gülsün Diye – Tevfik Sıtkı Bursalı Anaokulu”nun açılış törenine Çocuklar Gülsün Diye Dernek Başkanı Gülben Ergen, Başkan Yardımcısı Elvan Oktar ve Kahramanmaraş Vali Yardımcısı Dr. Erkan Bulgan katıldı.

Tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başladı. Açılış konuşmasını gerçekleştiren Ergen, Kahramanmaraş’ta 19. Çocuklar Gülsün Diye Anaokulu’nu açmaktan çok mutlu olduklarını ve okulun yapımını üstlenen aileye tüm içtenliği ile teşekkürlerini ilettiğini belirtti. Ergen, “Çocuklar Gülsün Diye Derneği olarak daha çok köye okul öncesi eğitim imkanı sağlamak için tüm gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Açılış töreninin ardından Milli Eğitim Bakanlığı’na bağışlanan okul, 100 öğrenciye okul öncesi eğitim olanağı sunacak kapasiteye sahip. Okulun yapımının yanı sıra bahçede yer alan “Servet Bursalı Oyun Parkı”nın da yapımı, aynı hayırsever aile tarafından üstlenildi. İç donanım malzemelerinin okula ulaştırılmasında Yurtiçi Kargo taşıma sponsoru, Gaziantep Dedeman konaklama sponsoru olarak destek verirken Faber Castell de okulun kırtasiye ihtiyaçlarını karşıladı.

Çocuklar Gülsün Diye Derneği, Milli Eğitim Bakanlığı ile imzaladığı protokol çerçevesinde ihtiyacı olan illerde anaokulu yapmak üzere çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Dernek, sponsorları ve bağışçılarının desteğiyle gelecek eğitim-öğretim döneminde hizmete girmek üzere yeni okullar açmaya hazırlanıyor.

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir