Çocuk Haberleri

Çocuklar hayallerindeki oyuncakları Imaginarium aracılığıyla tasarlayacak

Oyun ve çocuk eğitimi markası Imaginarium, oyuncak sektöründe devrim niteliği taşıyan bir yeniliğe imza atıyor. Imaginarium’un, yeni 3D baskılı oyuncak serisi “Imaginieer”, çocukların evden kendi oyuncaklarını tasarlamasına olanak sağlayacak.

Logo-ImaginieerImaginarium, yeni serisi Imaginieer ile çocuklara kendilerine özel bir oyuncak yaratma ve tasarlama fırsatı sunuyor. Marka bu sayede, hem çocuklar için kişiselleştirilmiş ürünler yaratıyor, hem de 3D baskılı oyuncakların gelişmesi konusunda çok önemli bir adım atıyor.

Çocukların hayallerindeki oyuncak gerçeğe dönüşecek

Çocuklara, tasarım aşamasından 3D basıma kadar tüm üretim sürecine aktif katılım olanağı sunan Imaginieer, 5+ yaş çocuklar tarafından kolaylıkla kullanılabilecek kullanıcı dostu bir yazılıma sahip.

Serinin piyasaya sunulan ilk aşamasında çocuklar, imaginieer.com web sitesi ile bir takı veya oyuncak arabayı tasarlayabilecek ve beğenilerine göre uygulayabilecek. Tasarımlarını tamamladıktan sonra, hayallerindeki oyuncağın gerçeğe dönüşmesi için tasarımlarını Imaginarium “sihir fabrikası”na gönderecek olan çocuklara, baskının ne zaman başlayacağı ve oyuncaklarını ne zaman teslim alacakları bildirilecek.

Çevre dostu oyuncak üretimi

Imaginarium’un oyuncaklar için kullandığı 3D baskı, sadece üretim imkânları dünyasına açılmakla kalmıyor, ayrıca çevre dostu olmaya da devam ediyor.

Imaginieer takı ve arabaları, biyolojik olarak parçalanabilir plastik bir metal olan PLA’dan yapılıyor. Ayrıca, 3D baskıda, ekstrüzyon işlemi ile madde tabakaları ekleniyor ve gerekli olandan daha fazla malzeme kullanılmıyor.

Imaginieer serisinin ilk ürünleri, 15 Ekim’den itibaren www.imaginieer.com web sitesinde tüm çocukları ve ailelerini bekliyor.

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir