CiciceeTV

Çocuklar İçin Adalet

Çocuklar için adalet mümkün mü? Çocuk hakları için mücadele eden UNICEF çocukların adalete erişimi konusunda farkındalık sağlamak için bir video yayınladı.

Dünya Çocuk Hakları Günü Nedir?

Her yıl 20 Kasım’da Dünya Çocuk Hakları Günü kutlanır. Çocuk hakları ile ilgili farkındalığın artması, çocuk haklarının korunması ve çocukların daha iyi koşullarda yaşamasının sağlanması amacıyla kutlanan Dünya Çocuk Hakları Günü, olarak 1954 yılında ilan edilmiştir.

Çocuk Hakları Günü yaklaşıyor. Bu yıl çocukların adil bir dünyada yaşayabilmeleri için ve çocuklar için adalet gözetilerek UNICEF bir imza kampanyası başlattı. Kampanyanın çağrı metni şöyle:

“UNICEF her yıl Çocuk Haklarına Dair Sözleşmenin imzalandığı gün olan 20 Kasım’ı Dünya Çocuk Günü olarak kutluyor. Bu yıl çok özel. Çünkü sözleşmenin 30. yılını kutluyoruz! Ve her çocuk için her hakkı istemeye devam ediyoruz. Bu nedenle bir imza kampanyası başlattık. Siz de kampanyayı imzalayarak bize katılın ve çocuk haklarını desteklediğinizi gösterin.”

Kampanyaya katılmak için: Tüm dünyayı çocuk hakları için daha çok çalışmaya davet ediyorum.

Çocukların Adalete Erişimi

Diğer yandan UNICEF yaklaşan Çocuk Hakları Günü vesilesiyle çocukların haklarını bilmelerinin önemine değinmek için bir video yayınladı. Videoda adalete erişimin çocuklar için ne derece önemli olduğundan bahsediliyor.

Kaynak: UNICEF

Merhaba sevgili çocuk arkadaşım, 18 yalın altındaysan sen bir çocuksun ve haklarını bilmelisin. Hakların hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsan Çocuk Hakları kitapçığına göz gezdirmelisin. Dünya Çocuk Hakları Günü hakkında bilgi almak için de sayfamızı inceleyebilirsin.

Kendini asla yalnız ve çaresiz hissetme. Çünkü değilsin. Dünyada binlerde çocuk ve çocuklar için çabalayan binlerce insan var. Daha özgür yarınlarda mutlu ve refah içinde yaşamanı diliyor, seni çok seviyoruz.

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir