Çocuk Gelişimi

Çocuklar İçin Mobil Uygulamalar

Çocuklar için mobil uygulamalar geliştiren çeşitli markalar çocukların pandemi sürecini daha kolay geçirmesini sağlamaya çalışıyor. Bu uygulamalar çocukların sosyal mesafe kurallarına uyabilmeleri ve bu sürece daha kolay adapte olabilmeleri için geliştirildi.

Çocuklar için mobil uygulamalar
Çocuklar için mobil uygulamalar

Markalar, Z Kuşağının sosyal ve bilinçli kalmasına yardımcı olmak için girişimler başlatıyor. Birçok marka, COVID-19 sırasında fiziksel mesafenin önemini vurgulamak için çeşitli etkileşimli ve çocuk dostu girişimler yayınlıyor. Bu lansmanların amacı çocukları sağlık salgını hakkında bilgilendirmek ve onları arkadaşlarıyla bağlantıda tutmak.

Z Kuşağı çocukları, sosyal olarak geliştikleri bir çağda ve sonuç olarak çoğu fiziksel mesafeye alışmakta zorlanıyor. Bundan dolayı da genellikle evde huzursuz oluyorlar. Bazı çağdaş iletişim araçları çocuklar için tasarlanmamış olsa da, artık kullanıcıların arkadaşlarıyla yaratıcı ve eğlenceli yollarla bağlantı kurmasına olanak tanıyan erişilebilir ve çocuk dostu aktivasyonlara talep var. Bu tür yenilikler, Z kuşağının sosyal olarak aktif olmasına ve uygun mesafeyi korumalarına izin verdiğinden, bu tür araçlar genellikle stres giderici bir etkiye sahip olabilir.

Pandemi Döneminde Çocuklar İçin Mobil Uygulamalar

Snapchat

Snapchat, platformdaki kullanıcılar arasında sosyal mesafe uygulamalarını teşvik etmek için artırılmış gerçekliğe sahip bir dizi yeni filtre ekledi. Yeni filreler, güvenlik bilgilerini kitlelere aktarmak için Dünya Sağlık Örgütü ile işbirliği içinde oluşturuldu.

Yeni artırılmış gerçeklik filtrelerinden birinin adı ‘Sosyal Mesafem’ ve zeminde, insanların evlerinden çıktıklarında tutmaları gereken uygun alan miktarını görselleştiren bir AR çemberi var. Filtrelerden bir diğeri, kullanıcıları ellerini yıkamaya ve ayrıca yüzlerine dokunmamaya teşvik eden multimedya içeriği sunuyor.

Zenly

Zenly çocuklar için mobil uygulamalar içinde yer alıyor. Zenly, ‘Evde Kal’ görevi adlı yeni özelliğini sundu. Oyunlaştırılmış motivasyon özellikleri aracılığıyla, tüm dünyadaki kullanıcıları pandemi sırasında evde kalmaya teşvik etmek için geliştirildi. Konum özelliklerini kullanarak, üç günlük zaman dilimi içinde hangi arkadaşlarının en çok zaman geçirdiğini kullanıcılara gösteriyor.

Kullanıcıların ne zaman evde olduğunu algılıyor ve özellikler, başkalarının da görebilmesi için bir lider panosunda gösterilmek üzere içeride geçirdikleri süreyi paylaşmalarına izin veriyor. Zenly ayrıca, nasıl sağlıklı ve güvenli kalacağına dair ek bilgilerle birlikte kendi durumlarında COVID-19’un mevcut vakalarının miktarını gösteren bir harita özelliğine de sahiptir.

Cartoon Network

Birçok çocuğun sevdiği bir kanal olan Cartoon Network, platformunu izleyicilere COVID-19 salgını için sosyal mesafe ipuçları vermek için kullanıyor. Koşullar göz önüne alındığında, CNCheckIn uygulaması, çocuklara bu süre zarfında kurallara dikkat etmelerinin ne kadar önemli olduğunu iletmek için önemli.

CNCheckIn uygulaması, ‘Eğlenceyi Koruyun’, ‘Yaratıcı Kalın’ ve ‘Güvende Kalın’ kategorileri dahil olmak üzere üç ana bölüme ayrılmış. İlki, Apple ve Onion, Ben 10, Teen Titans Go gibi bazı popüler çizgi filmlerin yeni ve kilidi açılmış bölümlerini içeriyor! Ve daha fazlasının yanı sıra Chowder, Courage the Cowardly Dog ve Dexter’s Laboratory gibi “20 Cartoon Network klasiğinin kilitsiz bir koleksiyonu”nu içeriyor. ‘Yaratıcı Kalın’ kategorisi, bazı kendin yap projelerine dikkat çekerken, ‘Güvende Kalın’ bölümü temizlik ve sosyal mesafe ipuçlarını paylaşıyor.

Toca Band

Çocuklar için mobil uygulamalar arıyorsanız Taco Band iyi bir vakit geçirme aracı olabilir. Toca Band büyük konserlere hazırlanıyor ve hit şarkıları için ritimleri ve sesleri bir araya getirmek için yardımınıza ihtiyacı var! Toca Band, çocukları müziği yeni ve yaratıcı bir şekilde keşfetmeye teşvik eden eğlenceli ve kolay bir uygulama! Her biri kendine özgü ilginç sese ve müzikal ritimlere sahip 16 farklı harika karakter arasından seçim yapın.

Çocuğunuzun müziğe yeteneği olduğunu düşünüyorsanız bu mobil uygulama tam çocuğunuza göre. 16 karakter arasından istediğini seçerek müzik yapmaya başlayabilir. Dilediği melodileri seçerek kendi şarkısını yapmaya başlayabilir.

Reading Raven

İzolasyon dönemini çocuğunuz için bir öğrenme sürecine dönüştürebilirsiniz. İngilizce öğrenmeye yeni mi başlamıştı? Bu mobil uygulama çocuğunuzun dil öğrenmesini destekler. Sırtında bir çanta taşıyan bir karga, kartlar yardımıyla İngilizce öğretmeye çalışıyor. Çocuğunuz için eğlenceli ve öğretici bir mobil uygulama.

Çocuğunuzun dil öğrenmesini desteklemek istiyorsanız şu yazılarımızdan da faydalanabilirsiniz:

NASA Kids Club

Astronot mu olmak istiyorsun? NASA senin yanında. Bilim ve teknoloji meraklısı bir çocuğunuz varsa NASA’nın bu uygulaması tam da çocuğunuza göre. Bu uygulamayla bir çocuk uzay oyunları oynayıp, uzaya ilgili boyamalar yapabilir. Sürekli güncellenen etkinlikleriyle uzaya meraklı çocukların gözdesi olmaya aday bir uygulama.

TabTale

TabTale bir interaktif hikaye kitabı. Bu uygulamadan kullanıcı hikayenin kahramanını ve olay akışını seçebiliyor. Kullanıcı hikayenin akışını değiştirebildiği için hikayeye kendisi de dahil oluyor. Etkileşimli bir uygulama olması çocuğun aktif katılımını desteklemesini sağlıyor. Aynı zamanda dil gelişimine ve kurgu yeteneğinin gelişmesine de yardımcı oluyor.

Çocuklar için mobil uygulamalar ebeveyn olarak sizin teknoloji fobinizi yenmenizi sağlayabilir. Bilgisayar, telefon ya da tablet kullanımı çocuklar için her durumda kötüdür şeklinde değerlendirmek doğru olmaz. Çocuğunuzun kullanımını kontrol ederek teknolojiden faydalanmasını sağlayabilirsiniz.

Eğitici ve öğretici mobil uygulamalar çocukların eğitim sürecini de destekler. Özellikle uzaktan eğitim döneminde olduğumuz izolasyon sürecinde çocukların eğitiminin aksamaması önemlidir. Bu süreci doğru mobil uygulamalarla faydalı hale getirebilirsiniz.

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir