Çocuk Haberleri

Çocuklar İçin Rengarenk Maskeler Üretildi

Çocuklar için rengarenk maskeler üretildi. Olgunlaşma Enstitüleri’nin ürettiği maskeler için çocukların ihtiyaçları göz önünde bulunduruldu.

Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğüne bağlı olgunlaşma enstitüleri, çocukların yaş, cinsiyet ve gözlük kullanımını da dikkate alarak onlara özel maske ile siperlik üretimine başladı. 

Koronavirüs salgını nedeniyle maskelerin çocukların da hayatının bir parçası haline geldiğini belirten Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Yusuf Büyük, olgunlaşma enstitülerinin çocukların ilgisini çekecek, benimseyerek kullanabilecekleri her yönüyle onlara özel tasarımlar için çalıştığını belirtti.

Çocukların İhtiyaçları Dikkate Alındı

Yıkanabilir kumaşlardan üretilen çocuklar için rengarenk maskeler, kullanıma hazır hale getirildi.

Türkiye genelinde 24 olgunlaşma enstitüsünün bulunduğunu belirten Büyük, koronavirüs salgını nedeni ile maskelerin, sadece yetişkinlerin değil çocukların da yaşamının bir parçası haline geldiğini vurguladı.

Bu durumun kurumları, çocukların ilgisini çeken, onların benimseyerek kullanabilecekleri, her yönüyle çocuklara özel maske üretimine yönelttiğini belirten Büyük, sözlerini şöyle sürdürdü: “İlk aşamada beğenilen Eskişehir, Gaziantep, Kırklareli, Konya ve Muğla Olgunlaşma Enstitülerinin çocuk maskeleri https://m.epttavm.com/kampanyalar/olgunlasma-enstituleri-ozel/urunler web sitesinde satışa sunulacaktır. Diğer olgunlaşma enstitülerinin de tasarım, üretim ve satışa yönelik çalışmaları devam ediyor.”

Gözlük Kullanan Çocuklara Özel Tasarım

Büyük, gözlük kullanan çocuklar için maskelerin kulak arkalarına değil, boyun bölgesine bağlanması için özel aparatlar da ürettiklerini bildirdi.

Talebin Karşılanması İçin Üretim Kapasitesi Artırılacak

Yusuf Büyük, olgunlaşma enstitülerinin, bu kritik dönemde gönüllülük esası çerçevesinde hem yetişkinler için hem de çocuklar için maske, siperlik ve diğer malzemelerin tasarımı ve üretiminde gösterdikleri gayret ve sağladıkları katkı ile büyük takdir topladığını vurguladı.

Ayrıca maske ve diğer ürünlere olan yoğun taleplerin karşılanmasına yönelik üretim kapasitesinin artırılması için gereken çalışmaların hızlandırıldığını aktaran Büyük, bu konuda yapılan bu özverili ve takdire şayan çalışmalardan dolayı hem yönetici arkadaşlarına hem de üretim yapan personele teşekkür etti.

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir