Kültür Sanat

Çocuklar İğne Deliği ni keşfediyor

10-13 yaş arasındaki çocuklar, İstanbul Modern Sanat Müzesi’nde yer alan “İğne Deliği Fotoğrafları” sergisindeki genç sanatçıların öğretmeni Nuri Gürdil ile bir araya gelerek hazırladı.

10-13 yaş arasındaki çocuklar, İstanbul Modern Sanat Müzesi’nde yer alan “İğne Deliği Fotoğrafları” sergisindeki genç sanatçıların öğretmeni Nuri Gürdil ile bir araya gelerek, geçmişi 2500 yıl öncesine uzanan “Pinhole” ya da “İğne Deliği” adlı fotoğraf tekniğini uygulayacak.

Eğitim Sponsoru Garanti Bankası’nın katkılarıyla, İstanbul Modern Eğitim ve Sosyal Projeler Bölümü’nün hazırladığı bu etkinlik, 19-22 Ağustos 2008 tarihlerinde, 4 gün boyunca saat 10.00-14.00 arasında ücretsiz olarak gerçekleşecek.

Fotoğraf sanatına bakışta yeni ufuklar açacak olan uygulama atölyesinde, çocuklar tarihi yarımada, İstanbul Boğazı, saat kulesi gibi eşsiz yapı ve manzaraları konu alan fotoğraflarıyla, iğne deliği tekniği kullanılarak yakalanan görüntülerin gizemini keşfedecek, fotoğrafın temel ilkelerini ve fotoğrafik görüntülerin oluşum sürecini yakından takip edecek.

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.