Kültür Sanat

“Çocuklara İyi Gelecek” Sergisi Açıldı

Koruncuk Vakfı tarafından Kiehl’s katkılarıyla başlatılan “Çocuklara İyi Gelecek” sergisi, Elgiz Müzesi’nde 2 Haziran’dan itibaren bir ay boyunca ücretsiz olarak gezilebilecek.Çocuklara İyi Gelecek Sergisi 2

Melisa Sözen, Aliye Simavi, Halit Ergenç,Prof. Dr. Sedefhan Oğuz’un da aralarında bulunduğu birçok ünlü isim tarafından desteklenen sergide, Türkiye genelindeki çocuklara iyi geleceği düşünülen konulara dikkat çekmek ve farkındalık sağlamak amaçlanıyor.

Sanatçı Leo Lunatic’in duvara uygulamalı olarak yaptığı grafiti eserlerinden oluşan sergi barış, sevgi, sanat, adalet, oyun, yaratıcılık, doğa, özgürlük gibi kavramları ele alıyor. Ünlü isimlerin  yorumladığı kavramları, sanatçı Leo Luatic, grafiti sanatı olarak duvara yansıtıyor.Çocuklara İyi Gelecek Sergisi

Çocuklara İyi Gelecek sergisi kapsamında, sergi alanında çizimlerin yer aldığı tişört, şapka, çanta gibi eserler de satışa sunulacak. Satıştan elde edilen gelir ise Koruncuk Vakfı’na bağışlanacak.

Çocuklara İyi Gelecek sergisi Maslak’ta bulunan Elgiz Müzesi’nde 2 Haziran Perşembe tarihinden itibaren, bir ay boyunca ücretsiz olarak gezilebilecek.

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir