Çocuk Haberleri

Coding İstanbul Projesi ile Çocuklara Kodlama Öğretiliyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezi tarafından başlatılan “Coding İstanbul Projesi” kapsamında, 7-12 yaş aralığındaki çocuklar programlama eğitimi alıyor.

kodlama

Coding İstanbul Eğitimi 3 Hafta Sürecek

3 hafta sürecek olan Coding İstanbul Eğitimi’ne 7-12 yaş aralığında olan ve İstanbul’da yaşayan çocuklar katılabilecek. Eğitimlerin ilk haftasında, çocuklara temel bilgisayar ve programlama eğitimi verilecek. Ardından algoritme eğitimi ile çocukların yaratıcılığının geliştirilmesi hedeflenecek. İlk hafta eğitiminin ardından çocuklar kendi kendilerine kod yazabilecek düzeye gelecek.

İkinci hafta yapılacak olan eğitimlerde, çocuklara ileri düzeyde yazılım eğitimi ve kod teknikleri öğretilecek. Çocuklar programlama dillerini, döngüleri ve karar verme yapılarını öğrenecek. Editör yardımıyla gerçek kod yazmaya başlayacak olan çocuklar, istedikleri perogramlama dillerinde yazılım geliştirebilecek alt yapıya sahip olacak.

Eğitimin üçüncü haftasında düzenlenecek olan teknik gezi kapsamında, dünyada gerçekleştirilmiş teknolojik uygulamaların çocuklara aktarılması sağlanacak.

İstanbul’un farklı bölgelerinden gelen çocuklarla gerçekleştirilen programlama eğitiminde, çocukların kod yazma ve bilgisayar teknolojileri konusunda farkındalık kazanması hedeflenirken; çocukların hayallerini gerçekleştirebilecekleri uygulamalar yazması da teşvik ediliyor.

Bugüne kadar yaklaşık 2 bin çocuğa “ücretsiz coding eğitimi” veren İBB Gençlik Merkezi, internet altyapısı ve ağlarla ilgili dersler de veriyor.

İBB Coding İstanbul Eğitimi’ne başvuruda bulunmak için www.ibbgenclikmeclisi.com adresini  ziyaret edebilirsiniz.

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı