Çocuk Yarışmaları

ÇYDD Çocuk Kulübü Resim Yarışması 2018

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Türkiye genelindeki şubelerinde çocuklara yönelik resim yarışması düzenliyor. “Çağdaş Bir Ülke” temasıyla düzenlenecek olan resim yarışmasına 4,5,6 ve 7.sınıf öğrencileri katılabilecek.

2018 çocuk resim yarışmaları arasında yer alan ÇYDD Çocuk Kulübü resim yarışmasının konusu, Türkan Saylan’ın “Cumhuriyet’in Bireyi Olmak” kitabından “Bir toplumun çağdaşlaşması ya da çağın gerisinde kalması, hatta yüzlerce yıl geriye gitmesi çocukların ve gençlerin eğitimiyle doğru orantılıdır.” cümlesinden hareketle bu seneki yarışma konusu “Çağdaş Bir Ülke” olarak belirlendi.

ÇYDD Çocuk Kulübü Resim Yarışması Katılım Şartları

  1. Yarışmaya tüm 4,5,6 ve 7.sınıf öğrencileri katılabilir.
  2. Eserler 35×50 cm boyutlarındaki resim kağıtlarına yapılmalıdır.
  3. Resim yarışmasının tekniği serbesttir. Yarışmaya katılacak eserler için suluboya, pastel veya kuru boya gibi teknikler kullanılabilir.
  4. Resimler 6 cm siyah karton ile paspartu yapılarak gönderilmelidir.
  5. Resimlerin arkasına; öğrencinin adı, soyadı, ÇYDD şube adı, okul ve sınıf adını içeren bir etiket yapıştırılmalıdır.
  6. Yarışma için son başvuru tarihi 30 Mart 2018 olarak belirlenmiştir. Resimlerin en geç 30 Mart tarihinde Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği şubelerine teslim edilmesi gereklidir.

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Resim Yarışması Ödülleri

Yarışma sonuçları doğrultusunda ödüller, 21 Nisan 2018 tarihinde, İstanbul Silivri’de yapılacak Türkan Saylan Çocuk Şenliği töreninde verilecektir. Dereceye giren 3 çocuğa, tablet armağan edilecektir.

ÇYDD Çocuk Kulübü resim yarışması hakkında daha detaylı bilgi almak için https://www.cydd.org.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.