Çocuk Kulübü

Darth Vader – Star Wars (Yıldız Savaşları)

Darth Vader, Star Wars (Yıldız Savaşları) serisinin orijinal üçlemesinde ve ikinci üçlemedeki son filmde yer alan karakter (Yeni Bir Umut, İmparator, Jedi’nin Dönüşü, Sith’in İntikamı). Karanlık Sith Lordu olan Darth Vader, serinin ilk üç filmindeki önemli karakterlerden biri olmuştur.

Darth Vader Fotoğrafları (4)

Darth Vader Özellikleri

Darth Vader, acımasız ve zalim bir karakterdir. Başarısızlıklara tahammülü yoktur. Başarısız olan birini hiç düşünmeden gözden çıkarır. Siyah bir pelerini, siyah mekanik bir zırhı, siyah bir maskesi ve kırmızı ışın kılıcı vardır.

Darth Vader, Güç’ün kötü yönünü temsil eder. Star Wars serisinin ilk üçlemesinde, gizemli ve kötü bir karakter olan Sith Lordu’dur. Darth Vader, farklı gezegendeki insanları hiseedebilir.

Darth Vader Aslında Kimdir?

Aslında, Darth Vader, büyük bir kahraman olarak yetişen Anekon Skywalker’ın karanlık tarafa geçtikten ve uzuvlarını kaybettikten sonra aldığı bir isimdir. Anekon Skywalker, uzuvlarını kaybettikten sonra yarı insan yarı makine görünümündeki Sith Lordu olarak karşımıza çıkar.

Darth Vader Fotoğrafları (2)Darth Vader’ın Öğrencisi

Darth Vader’ın yetiştirdiği bir öğrencisi de vardır. Darth Vader, öğrencisini Darth Sidious’tan saklamıştır. Ancak Darth Sidious, Darth Vader’ın öğrencisi olduğunu öğrenince, onu aramaya başlar ve Galen Marek’i öldürür.

Darth Vader’ın Sözleri

  1. Güç seninle olsun.
  2. Ben, senin babanım.
  3. Kaçış yok. Benim seni yok etmeme izin verme. Luke, öneminin farkında değilsin. Güçlerini anca keşfetmeye başladın. Bana katıl ve öğrenimini tamamla. Birleşmiş güçlerimizle bu yok edici ikilemi sona erdirip galaksiye düzeni getirebiliriz.
  4. Henüz bir Jedi değilsin.
  5. Beni son kez hayal kırıklığına uğrattın Admiral.
  6. Beni, seni yok etmeye zorlama.
Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.