Çocuk Haberleri

DBE Akran Zorbalığı Eğitimi – Ebeveyn Seminerleri

Davranış Bilimleri Enstitüsü, ebeveyn ve eğitimcilere yönelik olarak “Akran Zorbalığı” başlıklı bir seminer düzenliyor. Ücretsiz olarak yapılacak olan akran zorbalığı semineri, 25 Nisan’da gerçekleştirilecek.Akran Zorbalığı

Akran zorbalığı, özellikle okul çağındaki çocuklar arasında yaşanan bir durum olduğu gibi, çocukları uzun vadede olumsuz etkiliyor. Akran zorbalığının okullarda giderek yaygınlaşması, öğrencilerin okul başarısının düşmesine yol açtığı gibi, psikolojik olarak da olumsuz etkilenmesine yol açabiliyor. Zorbalığa maruz kalan çocuklar kadar, zorbalık yapan çocuklar da zorba davranışlar ve baskıdan kısa ve uzun vadede olumsuz etkileniyor.

Zorbalık yapan ve zorbalığa maruz kalan çocukları, zorbalık hakkında bilinçlendirmek ve bu konuda farkındalık oluşturmak çocukların geleceği açısından büyük önem taşıyor. Bu kapsamda, DBE tarafından gerçekleştirilecek olan “Akran Zorbalığı” semineri, zorbalık konusunda farkındalık oluşturmayı ve zorbalığı önlemeyi hedefliyor.

Akran Zorbalığı İçeriği

  1. Akran Zorbalığı Nedir?
  2. Akran Zorbalığına Maruz Kalan ve Zorbalık Davranışında bulunan Çocuğa Yaklaşım
  3. Alınabilecek Önlemler
  4. Okul Yönetimi & Öğretmen & Veli İş birliği

DBE Çocuk ve Genç Psikolojik Danışmanlık Merkezinden Klinik Psikolog Gülşah Ergin tarafından düzenlenecek olan eğitime katılmak için skose@dbe.com.tr adresinden kayıt yaptırabilirsiniz. Ücretsiz olarak gerçekleştirilecek olan eğitime, yalnızca kayıt yaptıranlar katılabilecek.

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı