Süper Penguen, Temmuz sayısı yaz tatili coşkusunu arttırmak için çocuklara “Süper Oyun Eki” ve “Yaz Manzaraları Posteri” hediye ediyor. Süper oyun ekinin içinde Şekilli Bulmaca’dan Garip Benzerlik’e, Esprili Şifre’den Gizemli Mesaj’a, Komik Bilmece’den Eğlenceli Test’e kadar birçok bilmeceler ve bulmacalar yer alıyor.

Süper Penguen’in bu ayki kapak konusunda ise Yazın vazgeçilmez ikonları yer alıyor. Denize en yakın şezlongdaki havludan içinde kaka yüzen çocuk havuzuna, komşudan gelen mangal kokusundan suya atlarken herkesi ıslatan ufaklığa kadar, yazın vazgeçilmez efsanelerinin tümü bu dosyada.

Derginin Teknoloji sayfalarının bu ayki konusu ise “Serinleme taktikleri” henüz klima hatta elektrik bile yokken insanlar nasıl serinliyordu sorusunun cevabı teknoloji sayfasında yanıtlanıyor.

Yanmış roket parçaları, kullanılmayan uzay gemileri ve uydular, hatta astronotların uzay yürüyüşleri sırasında kaybettiği araç gereçlerden oluşan ve sürekli Dünya’nın çevresinde dolanan milyonlarca uzay çöpleri hakkında ilginç ve yararlı bilgiler ise bu ay Süper Penguen’in Astronomi sayfalarında çocuklarla buluşacak.

Temmuz sayısında öğretici çizelgeye de yer veren Süper Penguen, Türkiye’nin dört bir yanındaki tatil yörelerine doğru giderken yol boyu görülen tarihi mekanları çizelge ile anlatıyor. Erdil ve kedisi Koala ise derginin bu ay ki sayısında timsahları inceliyorlar. Robotika’da ise Mimi, Çips ve Robot, minik dinozoru kurtarmaya çalışırken yepyeni bir medeniyet keşfediyorlar.