Çocuk Haberleri

Desmond Morris’in Son Kitabı ‘Çocuk’ Yayımlandı

Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları tarafından yayımlanan ve Çıplak Maymun (The Naked Ape) başta olmak üzere kitaplarıyla bilim dünyasında tartışmalar yaratan ünlü zoolog ve yazar Desmond Morris’in kaleme aldığı “Çocuk” bu soruların yanıtlarını ararken, anne babaları birçok şaşırtıcı yeni bilgi ile tanıştırıyor.
“Çocuk”, 2 yaşındaki afacandan okul öncesinin meraklı çocuğuna kadar, kişiliğini biçimlendiren en önemli yıllarda, bir çocuğun gösterdiği ilerlemelerin ve olağanüstü dönüm noktalarının izlerini sürüyor. Desmond Morris, kitapta yer verdiği bilgilerle okurları bir yandan düşünmeye zorlarken çocukların diğer yandan da onların dünyasını anlamaya davet ediyor.

İnceleme Araştırma Dizisi’nden yayınlanan kitapta ayrıntılı fotoğraflar ve çocukların hayret verici aklının ve bedeninin iç işleyişini anlatan birer metre uzunluğunda, katlamalı 2 sayfa da yer alıyor. Kolayca açılan bu sayfalar 2, 3, 4 ve 5 yaşlarındayken çocuğun içinde ve dışında neler olduğuna ilişkin okura kısa bir genel bakış sunuyor.

Aileler “Çocuk”ta doğum sırasının çocuğun kişiliği üzerinde nasıl etkileri olduğu, üstün zekâlı çocuklardaki ilk belirtilerin ne olduğu ve bazı çocuklarda birtakım korku ve fobilerin nasıl geliştiği gibi pek çok soruya doyurucu yanıtlar bulabiliyor.

Desmond Morris - Çocuk

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir