Kültür Sanat

Diğer 23 Nisan Etkinlikleri

Çocuklar 23 Nisan’da Koruncuklar İçin Resim Çiziyor

Çöp torbası ve mutfak yardımcı ürünleri sektöründe faaliyet gösteren Koroplast, bu yıl 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı anlamlı bir etkinlikle kutlayacak. 19-23 Nisan tarihleri arasında İçerenköy CarrefourSA’da kurulacak Gülümseyen Gelecek Resim Atölyesi’nde çocuklar, Koruncuklar için resim yapacak. Atölyeye katılacak küçük misafirlere resim bölümünde okuyan üniversite öğrencileri eşlik edecek.

Koroplast’ın hayata geçirdiği “Gülümseyen Gelecek” Platformu’nun düzenleyeceği atölyede, çocukların yapacağı gülümseyen gelecek konulu her resim karşılığında Koruncuk Vakfı’nın (Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı) Bolluca’daki Köyü’nde yaşayan çocuk ve annelerinin beslenme, sağlık ve eğitimine destek verilecek.

Tarih: 19 Nisan-23 Nisan 2014
Yer: İçerenköy CarrefourSA AVM.

KidzMondo 23 Nisan’da Dünyanın 4 Farklı Kültürünü Birleştiriyor

Eğlence&Öğrence felsefesinin hayat bulduğu KidzMondo’da Kafkas, Çin, Balkan ve Hint kültürleri, dans gösterileri, hikaye anlatıcılığı ve ses-efekt tiyatrosu gibi performans sanatının çeşitli örnekleri eşliğinde çocuk şehri ziyaretçileri Kidizenler ile buluşacak.

19-20-23 ve 24 Nisan tarihlerinde, 4 gün boyunca düzenlenecek kutlama programında Çin, Hint, Kafkas ve Balkan masalları, Çin Dragon Parade, bando yürüyüşleri ve Özgür Kürsü gibi renkli etkinlikler yer alıyor.

Özgür Kürsü, Kidizenler’in özgürce kendilerini ifade edebilmeleri için eşsiz bir fırsat. Kidizenler bu etkinlikte 5’er dakikalık eşit sürelerde sırayla ve sürelerini aşmayacak şekilde diledikleri her konuda konuşma, şarkı söyleme ya da şiir okuma fırsatı elde edecekler.

Tarih: 19 Nisan, 20 Nisan, 23 Nisan ve 24 Nisan 2014
Yer: KidzMondo.

“Alligator Snapping” 23 Nisan’da Çocuklar İçin Turkuazoo’ya Geliyor

Forum İstanbul AVM’de yer alan Türkiye’nin en büyük akvaryumu Turkuazoo, çocuklara unutulmaz anlar yaşatmak için birbirinden eğlenceli etkinlikler düzenliyor. Köpekbalıklarından dev vatozlara, at nalı yengeçlerinden, palyaço balıklarına kadar dünyanın 4 bir yanından getirilen sualtı dünyasının vazgeçilmez üyelerinin yaşadığı dev akvaryumda çocuklar, bu kez dünyanın en ilginç kaplumbağa türü olan ve Timsah Avcısı Kaplumbağa “Alligator Snapping” ile tanışacak.

Çocuklar, Turkuazoo’nun 2014 yılı özel teması için oluşturduğu Kaplumbağa Dünyası’nda, Timsah Avcısı Kaplumbağa olarak bilinen Mata Mata kaplumbağaları, kırmızı yanaklı su kaplumbağaları, Turkuazoo’nun kaplumbağa hastanesinde bakımları yapılan yaralı Caretta Caretta ve Yeşil Kaplumbağa ile tanışacak.

Çocuk bayramı için dünyaca ünlü çizgi film kahramanı kaplumbağa Franklin de çocuklarla güzel vakit geçirmek için birbirinden eğlenceli aktiviteleriyle Turkuazoo’da olacak.

Turkuazoo’da “Kaplumbağa Dünyası” 23 Nisan’da ziyaretçilere kapılarını açarken, kaplumbağa Franklin ile yapılacak eğlenceli aktiviteler 23 – 24 Nisan tarihlerinde gerçekleşecek. Timsah Avcısı Kaplumbağalar, Mata Mata kaplumbağaları ve deniz kaplumbağaları bu tarihten sonra Turkuazoo’nun daimi konukları arasındaki yerlerini alacak.

Tarih: 23 Nisan-24 Nisan 2014
Yer: Turkuazoo.

Minik Gurme Adayları 23 Nisan’da Zorlu Center PSM’de Bir Araya Geliyor

Zorlu Center PSM, 23 Nisan’da mutfağın minik sanatçılarını misafir ediyor. Ana fuayede gerçekleşecek olan ve çocukların aileleriyle birlikte katılacağı Minik Gurmeler Mutfak Atölyesi’nde geleceğin gurme adayları hem el becerilerini ve yaratıcılıklarını geliştirecek hem de birbirinden lezzetli tarifleri pişirecekler. Çocuklara özel ekipmanlarla ve alanında uzman bir mutfak şefinin danışmanlığında gerçekleşecek etkinlikte çocuklar ayrıca şef tarafından verilecek mutfak sertifikalarının da sahibi olacaklar.

Tarih: 23 Nisan 2014 / Saat: 13.00-15.00
Yer: Zorlu Center PSM.

‘Dot To Dot’ Çılgınlığı Akmerkez’de Çocukları Bekliyor

27 Nisan’a kadar Akmerkez yemek katında proje için özel olarak tasarlanan alanda, özgün bir konsept ile oluşturulan karakterlerle buluşacak olan çocukları, eğlence, heyecan ve sürprizler bekliyor.

“Dot to Dot” projesi, ipli, bantlı ve kalemli olmak üzere 3 ayrı nokta birleştirme panelinin yanı sıra, bin 100 pin ve yaklaşık 4 bin nokta ile küçük Akmerkez misafirlerinin keyifli vakit geçirmesi için hazırlandı.

Tarih: 27 Nisan’a kadar her gün
Yer: Akmerkez AVM.

Yalvaç Ural 23 Nisan’da Çocuklarla Buluşuyor

Sayısı 100’ü aşan kitaplarıyla çocuk edebiyatımızın en önemli yazarlarından biri olan Yalvaç Ural, birbirinden güzel kitaplarını çocuklar için imzalıyor.

Tarih: 23 Nisan 2014 / Saat: 12.00-19.00
Yer: YKY Galatasaray Kitabevi.

Kartallı Çocuklar 23 Nisan’da Kartal Meydanı’nda Toplanıyor

Kartal Belediyesi 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bu yıl da çocuklar için birbirinden renkli etkinlikler düzenledi.

Kartal Belediyesi’nin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı programı, saat 13.30’da Neyzen Tevfik Meydanı’ndan Kartal Meydanı’na yapılacak yürüyüşle başlayacak. Halkın katılımıyla gerçekleşecek yürüyüşün ardından Kartal Meydanı’nda çocuklar için gün boyu birbirinden eğlenceli etkinlikler gerçekleştirilecek. Kartallı minikler için Kartal Meydanı’nda gün boyu maskotlar, masal kahramanları, animasyon gösterileri, bando gösterisi, illüzyon gösterisi, 9D sinema gösterimi yapılacak. Eski çocuk oyunlarının da sahneleneceği etkinlikte Kartal Meydanı’na kurulacak oyun grupları ve oyun parkları ile çocuklar, 23 Nisan coşkusunu doyasıya yaşayacaklar.

Tarih: 23 Nisan 2014
Yer: Kartal Meydanı.

Burberry Kids’ten Çocuklara Özel Davet

Dünyaca ünlü moda markası Burberry, 23 Nisan’ı çocuklarla birlikte Zorlu Burberry Kids mağazasında düzenleyeceği davetle kutlayacak.

23 Nisan Çocuk Bayramı için İngiltere’den özel olarak getirilen oyunlar ve aktivitelerin yer alacağı davette miniklerin keyifli vakit geçirmesi için farklı sürprizler de olacak. Gün boyunca sürecek davete, birçok ünlü isim de çocuklarıyla birlikte katılacak.

Tarih: 23 Nisan 2014
Yer: Zorlu Center Burberry Kids.

Keremcem İmza Günü’nde Hayranları ile Buluşacak

5. albümünü çıkaran ve konser programına tüm hızıyla devam eden Keremcem, 23 Nisan günü, İstanbul Optium Outlet’te sevenleriyle buluşacak ve yeni albümünü imzalayacak.

Tarih: 23 Nisan 2014 / Saat: 15.00
Yer: İstanbul Optimum Outlet.

Dalin 23 Nisan’a Etkinlikleriyle Renk Katacak

Çocukların en önemli haftası olan 23 Nisan’da Dalin, Kent Meydanı AVM’de gerçekleştireceği etkinlikler ile çocukların bayramına renk katacak. 23-26-27 Nisan tarihlerinde Kent Meydanı AVM’de yapılacak aktiviteler kapsamında; Bakugan ve Angel’s Friend görselli standıyla, çocuklara top atma ve sandalye kapma yarışması yaptırılırken; jonglör gösterileri, çuval yarışları ve civciv maskotuyla da eğlence doruğa çıkacak. Yüz boyama aktivitesinin de yapılacağı etkinlikte tüm çocuklara sürpriz hediyeler dağıtılacak.

Tarih: 23 Nisan, 26 Nisan, 27 Nisan 2014
Yer: Kent Meydanı AVM.

Neomarin Çocuk Kültür Merkezi 23 Nisan’ı Kutluyor

Neomarin Çocuk Kültür Merkezi, 23 Nisan’ı ‘Hediye Çarkı Etkinliği’, ‘Hacivat ve Karagöz Büyük Okyanusta-Tasvir Atölyesi ve Gölge Oyunları’ ile kutluyor. Programda gün boyu yüz boyama etkinliği yapılıyor.

Tarih: 23 Nisan 2014
Yer: Neomarin Alışveriş Merkezi.

TechnoKids Etüt Eğitim ve LEGO Aktivite Merkezi 23 Nisan Programı

TechnoKids Etüt Eğitim ve LEGO Aktivite Merkezi’nin hazırladığı 23 Nisan programında çocuklar, LEGO NXT ile müzik aletleri tasarlayacak sonrasında ise, kendi orkestralarını oluşturacaklar. LEGO, Maket & Dizayn, Tasarım, Programlama ile verecekleri konserin tüm detaylarını yine kendileri hazırlayacaklar. Programa 6-12 yaş grubundaki çocuklar katılabilecek.

Tarih: 23 Nisan-24 Nisan 2014 / Saat: 13.00-17.00
Yer: TechnoKids Etüt Eğitim ve LEGO Aktivite Merkezi.
Ücret: Günlük 50 TL. (İllere göre farklılık gösterebilir)

Toyota Tüm Çocukları ’23 Nisan Toyota Çocuk Şenliği ve Test Sürüş Günleri’ne Davet Ediyor

Toyota, tüm çocukları ve ailelerini gelenekselleşen “23 Nisan Toyota Çocuk Şenliği ve Test Sürüş Günleri’ ile Toyota plazalara davet ediyor. Toyota plazalara gelen çocuklar, hazırlanan özel parkurda akülü mini Toyota araçlar ile test sürüşü yapacaklar. İlk Toyota’larını test edecek çocuklar, aynı zamanda yüz boyama, resim çalışmaları ve farklı oyunlar oynayacaklar. Çocuklara bu anlamlı günde ayrıca yiyecek içecek ikramları yapılacak ve çeşitli hediyeler de verilecek.

Tarih: 23 Nisan-27 Nisan 2014
Yer: Toyota plazaları.

Muzipo Kids, 23 Nisan’da Tüm Çocukları Harekete Davet Ediyor

Muzipo Kids, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 94. yılını düzenleyeceği parti ile kutluyor. 2-12 yaş aralığındaki tüm çocuklara açık olan parti, 23 Nisan Çarşamba günü saat 11:00-15:00 arasında İstanbul Kozyatağı, Koşuyolu, Çekmeköy, Ankara Ümitköy ve İzmir Bornova merkezlerinde ücretsiz gerçekleşecek. Parti boyunca düzenlenecek birbirinden zevkli aktiviteler, yarışmalar ve oyunlar ile çocuklar eğlenceye doyacak.

Muzipo Kids partinin yanı sıra, 23 Nisan’a özel olarak tüm çocuklara 21-25 Nisan tarihleri arasında tüm üyeliklerde yüzde 20 indirim avantajı sunacak.

NeoGölpark İstanbul’da Çocuklar Fidan Dikecek

NeoGölpark sakinleri ile birlikte herkese açık olacak etkinlikte çocuklar için profesyonel animasyon gösterisinden, illüzyon gösterisine; vazgeçilmez pamuk şekerden, rengarenk balonlara, yüz boyama aktivitesinden pilatese kadar her şey düşünüldü. Neo Yapı’nın her sene geleneksel olarak gerçekleştirdiği fidan dikimi, bu yıl da 23 Nisan’da yapılacak. Şenliğe katılan çocuklar toprakla buluşturacakları fidanlarla doğa sevgisini doyasıya yaşayacaklar. Birbirinden lezzetli yiyecek ve içecek ikramlarının da olacağı etkinlikte çocuklar, eğitmen gözetiminde yaptıkları resimlerle sanatsal faaliyetlerde de bulunacak.

Tarih: 23 Nisan 2014 / 11.00-16.00
Yer: NeoGölpark İstanbul.

Penti 23 Nisan’da ‘Kardeşten Kardeşe’ Mesajlarını Bekliyor

Her yıl 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na özel gerçekleştirilen projeyle, doğudaki ihtiyaç sahibi çocuklara, Penti müşterileri tarafından yazılan notlarla birlikte özel hediye paketleri gönderiliyor. Proje kapsamında bu yıl, Muş ilinde yer alan ihtiyaç sahibi çocuklara, marka tarafından yardımda bulunulması planlanıyor. Bu bayram çocukların yüzünü bir kez daha gülümsetmeyi hedefleyen Penti’nin “Kardeş’ten Kardeş’e” projesine dahil olmak için https://www.facebook.com/penticorap sayfasını ziyaret ederek, mesaj bırakmak yeterli oluyor.

Feast’ten Çocuklara Bayram Hediyesi: Tiyatro

1933 yılında bir Türk subayının ilkokul öğrencileriyle gerçekleştirdiği ortaoyunuyla tiyatroya “Merhaba” diyen ve bugüne kadar Haldun Dormen’den Yıldız Kenter’e, Ferhan Şensoy’dan Müjdat Gezen’e, Türk tiyatrosunun efsanevi oyuncularını ağırlayan köy tiyatrosunun sahnesi, bu kez çocuklar için açılıyor. Bademler ve civar köylerdeki çocukların katılacağı ücretsiz etkinlikte, Tiyatro Punta, müzikleri ve danslarıyla çocukları büyüleyici bir dünyaya taşıyan “Sihirli Sahne” adlı oyununu sergileyecek. Oyun, ‘Birlikten kuvvet doğar’ temasıyla çocuklara tiyatro sevgisinin ve sorunlar karşısında yapıcı çözümler bulmanın önemini anlatıyor.

Tarih: 23 Nisan 2014.
Yer: Bademler Köyü, Köy Tiyatrosu Sahnesi.

GAP Kids Herkesi Müziğe Davet Ediyor

Gap, müziğin eğlenceli dünyasında çocukların sesleri keşfedebilecekleri, müzik enstrümanlarına dokunarak deneme fırsatını yakalayabilecekleri “Gap Çocukları Müzik ile Güzelliklerini Paylaşıyor” etkinliklerine tüm çocukları ve ailelerini davet ediyor.

23 Nisan’da Bağdat Caddesi Gap Mağazası önünde çocuklar ve aileleri Gap ile müzik dolu eğlenceli bir yolculuğa çıkarak Latin ve Türk perküsyon enstrümanlarıyla müziğe dokunmanın mutluluğunu yaşayacaklar. Müziğin eğlenceli dünyasında çocukların ve ailelerin ritmi keşfederek farklı müzik enstrümanlarını deneyimleyip ailece müzik yapma fırsatını yakalayacakları etkinliklerde; çocuklar darbuka, trampet, zilli def, zilli maşa, kastanyet, maracas gibi perküsyon enstümanları ile tanışıp çalmanın keyfini yaşayacaklar. Ayrıca konga, bongo, timbal, bendir, kahon gibi gibi büyük enstrümanların da yanına davet edilip çalmaları için teşvik edilecekler.

Tarih: 23 Nisan 2014 / Saat: 13.30-18.30
Yer: Gap Bağdat Caddesi Mağazası.

23 Nisan Faber Castell ile Renkleniyor

Faber-Castell, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda tüm çocuklara renklerle dolu bir bayram yaşatıyor. 23-24 Nisan Brandium’da gerçekleşecek etkinliklerde, Faber-Castell şatosunda çocuklar birbirinden eğlenceli boyama aktiviteleriyle bayramın coşkusunu doyasıya yaşayacak. Markanın birbirinden özel yenilikçi ürünlerinin yer alacağı etkinlikte gerçekleştirilecek eğlenceli ve sürpriz aktivitelerle çocuklar öğrenirken eğlenecek, aileler ise onların mutluluğuna ortak olacak. Boyama etkinliklerinin yanı sıra prens ve prenses fotoğraf panoları ile çocuklar 23 Nisan hatırası çektirerek bu günü unutulmaz kılabilecek.

Tarih: 23 Nisan-24 Nisan 2014
Yer: Brandium Ataşehir AVM.

23 Nisan Beyoğlu’nda Coşkuyla Kutlanacak

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda 500 anaokulu öğrencisi İstiklal Caddesi’nde rengarenk kıyafetleriyle yürüyecek. Adeta bir çocuk karnavalına dönüşecek yürüyüşünü ardından Galatasaray Meydanı’nda gökyüzüne balonlar uçurulacak.

Yürüyüş öncesinde çocuklar asıl sürprizi Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan’a yapacak. Süpermen, Batman, Örümcek Adam gibi kahramanların kıyafetlerini giyen çocuklar Başkan Demircan’ın makamını ziyaret edecek. Ardından yüzlerce çocuk İstiklal Caddesi’nde çok renkli bir yürüyüş gerçekleştirecek. Rengarenk kostümler ve kıyafetler giyen yaklaşık 500 minik, bando eşliğinde Tünel’den Galatasaray Meydanı’na kadar yürüyecek.

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan’ın da katılacağı yürüyüşte çocuklara animatörler de eşlik edecek. Galatasaray Meydanı’nda kurulacak sahnede miniklere palyaçolar, jonglörler, çizgi film karakterleri keyifli anlar yaşatacak. Aylardır hazırlandıkları sevimli gösterilerini sunacak çocuklar, daha sonra gökyüzüne balonlar uçuracaklar.

Tarih: 23 Nisan 2014 / Saat: 10.30-13.00
Yer: Beyoğlu.

23 Nisan Konak’ta Dopdolu Bir Program ile Kutlanacak

Konak Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı düzenleyeceği dopdolu bir programla kutlayacak. Birbirinden renkli gösteriler ve gün boyu sürecek etkinlikler, miniklere unutulmaz bir gün yaşatacak.

23 Nisan’ın bayram tadında geçmesi için bu yıl hem Ümran Baradan Oyun ve Oyuncak Müzesi’nde, hem de Dominik Caddesi’nde eşzamanlı etkinlikler yapılacak. Ümran Baradan Oyun ve Oyuncak Müzesi’ndeki etkinliklerde minikler için ilk olarak ‘Tarla Faresi Tiyatrosu’ sahne alacak. Ayrıca yüz boyama etkinliğiyle de güne neşe katılırken, 23 Nisan’ın tatlı bir bayram havasında geçmesini sağlamak adına çocuklara pamuk helva ve macun ikramı yapılacak.

Konak Belediyesi ve Lider Yaratıcı Kadınlar Derneği’nin (LİYAKAD) ortaklaşa düzenlediği etkinlik ise, Dominik Caddesi’nde gerçekleşecek. İlk olarak EÇEV Bando Takımı’nın sahneye çıkacağı programa, Ekin Koleji öğrencileri de gösterileriyle renk katacak. Kutlamalar sırasında kurulan stantlarda gün boyunca maske yapımı, kitap ayracı yapımı, origami, yüz boyama etkinlikleri gerçekleştirilecek.

Tarih: 23 Nisan 2014
Yer: Konak Belediyesi Oyun ve Oyuncak Müzesi / Dominik Caddesi Alsancak.

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı

Cicicee'ye katılın!

Cicicee'deki yeniliklerden haberdar olmak için abone olun.

Bize katıldığınız için

teşekkür ederiz.

Cicicee'ye katılın!

Cicicee'deki yeniliklerden haberdar olmak için abone olun.

Bize katıldığınız için

teşekkür ederiz.