Çocuk Haberleri

“Dikkat Eksikliği” ve “Hiperaktivite” Konularında Ne Kadar Bilgilisiniz?

Çoğunluğu 4 ile 5 yaşlarında fark edilen Hiperaktivite ve Dikkat Eksikliği Bozukluğu (DEB) sorunları ergenlikte de farklı şekilde devam edebiliyor. Erkek çocuklarda genellikle hiperaktivite, kız çocuklarında ise, daha çok dikkat eksikliğinin ön planda olduğu vakalar her yüz çocuktan 5’ini etkiliyor. Yaşıtlarının üzerinde bir aktivite seviyesine sahip olmak, dikkat kaymaları yaşamak, içinden gelen dürtülerini kontrol edememek en önemli göstergelerden olsa da bu belirtilerin 3’ü bir arada olabileceği gibi sadece bir tanesi de gözlenebiliyor. Bazı durumlarda ise, bu sorunların hepsi birlikte baş gösterebiliyor.

Eğitim hangi konularda bilgi veriyor?

Eğitim kapsamında “Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite” tanısının hangi durumda koyulacağı hakkında bilgilendirilecek katılımcılar, çocukların sosyal ve akademik hayatta ne tip zorluklar yaşadıklarını birebir uygulamalar ile kavrayabilecek. Vakaların değişik yaş gruplarında nasıl fark edileceğinin de aktarılacağı eğitimde çocukların ev yaşantılarının nasıl düzenlenmesi gerektiği ile ilgili bilgiler de verilecek.

Eğitim programı 19 Mart Çarşamba Günü, 16.00-18.00 saatleri arasında Esentepe, DBE Eğitim Salonları’nda düzenleniyor.

Program hakkında ayrıntılı bilgi ve kayıt için: http://a.moral@dbe.com.tr adresine mail atılabilir veya (0212) 233 01 10 / 321 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir