Çocuk Masalları

Dinozor Dede Masalı – Kısa Masallar

Dinozor Dede Masalı masalı en güzel çocuk masalları arasında yer alır. Çocuğunuza anlatacak bir kısa masal arıyorsanız bu güzel çocuk masalı tam da size göre.

Dinozor Dede Masalı

Bir varmış bir yokmuş, evrenin çok çok güzel ülkelerinden birinde çok yakın iki arkadaş yaşarmış. Bu iki arkadaş Tüp Kamyonu ve Barbie Bebek’miş. Bu iki yakın arkadaş ve aileleri birlikte hayvanlar alemine doğru yolculuğa çıkmışlar. Yolculuk sırasında karınları acıkan Tüp Kamyonu ve Barbie Bebek anne ve babalarına bir şeyler yemek istediklerini söylemişler. Ormanın derinliklerinde kendilerine çok güzel bir yer bulan iki aile, başlamışlar piknik yapmaya. Karınlarını doyurmuşlar, dinlenmişler, sohbet etmişler, güzelce vakit geçirmişler.

Tüp Kamyonu ve Barbie Bebek ailelerinden izin alıp top oynamaya başlamışlar. Oyuna dalan bu iki arkadaş zamanın nasıl geçtiğini anlamamış ve yavaş yavaş ailelerinden uzaklaşmışlar. Top oynamaktan yorulan Barbie Bebek bir fark etmiş ki etraflarında kimsecikler yok. Ne aileleri ne başka kimse. Barbie Bebek Tüp Kamyonuna dönerek, “Annelerimizi ve babalarımızı bulmamız gerek, korkuyorum!” demiş. İki arkadaş bir türlü dönüş yolunu bulamamışlar ve ailelerinin ne tarafta olduklarını unutmuşlar. Ormanın içinde kaybolan iki arkadaş korkudan tir tir titriyorlarmış. Hava kararmış, kurtlar ulumaya başlamış, baykuş sesleri etraflarını sarmış. Seslerden korkan Tüp Kamyonu ve Barbie Bebek oradan uzaklaşmak için koşmaya başlamışlar fakat koştukça daha çok korkuyorlar ve kayboluyorlarmış.

Sonra ne olmuş?

Onların yokluğunu fark eden aileleri ise telaşlı telaşlı Tüp Kamyonu ve Barbie’yi aramaya başlamışlar. Bu sırada iki arkadaş koşmaktan iyice yorgun düşmüşler ve bir söğüt ağacının altında dinlenmeye başlamışlar. Bir süre birbirlerine sarılarak uyumuşlar. Güçlü bir sesle irkilerek uyanan Tüp Kamyonu hemen Barbie’yi de uyandırmış. Yer adeta sallanıyormuş. İki arkadaş çok korkmuşlar ve birbirlerine sarılmışlar. Bir bakmışlar ki ağaçların arasından kocaman bir Dinozor çıkmış. Yaşlı Dinozor sakin bir şekilde, “Korkmayın çocuklar, ben size zarar vermem sizin dostunuzum,” demiş ve önlerinde eğilmiş. Bu duruma şaşıran Tüp Kamyonu ve Barbie biraz rahatlamışlar. Dinozor Dede onlara sırtına çıkmalarını söylemiş ve onlarda yavaşça sırtına çıkmışlar.

Dinozor Tüp Kamyonu ve Barbie omzuna alınca arkadaşlarına seslenmiş. Yavaş yavaş etraflarına zürafalar, kurtlar, karıncalar, kediler, köpekler, aslanlar, fareler, kuşlar, geyikler, papağanlar, baykuşlar yani bütün orman Dinozor Dede’nin yanına gelmişler. Dinozor Dede çocuklara, “Bizler sizin dostlarınızız. Ailelerinizi bulmanızda size yardım edeceğiz,” demiş ve kurtlar hızlı oldukları için hemen koşarak ailelerini bulmak için önden yola koyulmuşlar.

Diğer bütün hayvanlar Dinozor Dede’nin arkasına dizilmişler ve Tüp Kamyonu ile Barbie’nin ailelerini bulmak için ilerlemeye başlamışlar. Bu sırada Dinozor Dede’nin sırtında gökyüzüne daha yakın olan Tüp Kamyonu ve Barbie Bebek yıldızları bu kadar yakından görmenin mutluluğuyla ağlamaları biraz olsun dinmiş. Kurtlar en sonunda ailelerini bulup onları Tüp Kamyonu ve Barbie Bebek’e doğru getirmişler.

Ailelerin geldiğini gören Dinozor Dede eğilip çocukları sırtından indirmiş. Hemen anne ve babalarına koşan Tüp Kamyonu ve Barbie onlara hayvanların onlara ne kadar yardım ettiğini ve onlar sayesinde buraya gelebildiklerini anlatmışlar. Tüp Kamyonu ve Barbie ise artık onlardan korkmadıklarını ve onları ziyarete geleceklerini söylemişler. Aileleri ise bütün hayvanlara teşekkür ederek çocuklarıyla beraber mutlu mutlu oradan ayrılmışlar.

Kırmızı Balık masalını da sayfamızdan okuyabilirsiniz.

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir