Çocuk Yarışmaları

‘Doğadan Desenler Çiz’ yarışmasına büyük ilgi

Marks & Spencer’ın Türkiye genelinde tüm çocukları doğaya farklı bir gözle bakmaya, hayal güçlerini zorlamaya ve tasarım yapmaya çağırdığı yarışmaya yüzlerce resim yağdı

Marks & Spencer’ın , küresel ısınmanın etkilerini azaltmak , daha iyi bir çevre ve daha iyi bir doğada yaşayabilmek için başlattığı Plan A Türkiye projesine, çocukları da dahil ederek, çocukların doğaya alıcı gözle bakmaya, görmeye, dokunmaya ve keşfetmeye çalışmalarını sağlamak amacıyla hayata geçirdiği tasarım yarışmasına ilgi son hızıyla devam ediyor. Minik ellerden çıkan resimler, onların doğada özgürce oynamaya, koşmaya, görmeye, dokunmaya, koklamaya, keşfetmeye ne kadar ihtiyacı olduğunu kanıtlıyor.

Küresel ısınmanın tehdidi altında bulunan dünyamızın, alınan küçük önlemler ve doğru seçimler ile milyonlarca çabayla birleşeceğini ve geleceğimizi etkileyeceğini düşünen Marks & Spencer, yarınlar için şimdiden önlemler alınması gerektiğine inanıyor.Beş yıllık bir plan çerçevesinde organize edilen bir doğa sorumluluk projesi olan Plan A projesinin ardından, doğanın çocuklara olan ihtiyacından yola çıkarak ‘Doğadan Desenler Çiz’ tasarım yarışmasını da bu yüzden hayata geçiren Marks & Spencer, doğadaki yaşam döngüsünü korumak için çocukların desteğini bekliyor.

1998 – 2004 yılları arasında doğmuş her çocuğa açık olan yarışmanın duyurumu yapıldığı ilk günden itibaren jüri üyelerini zorlayacak resimler Marks & Spencer’ a ulaşmaya başladı. Kimi çocuk nesli tükenmekte olan hayvanları resmederken, kimisinden çevre ve doğa kirliliği ile ilgili duyarlı tasarımlar geldi.

Marks & Spencer tarafından düzenlenen “Doğadan Desenler Çiz” temalı tasarım yarışmasında seçilecek 3 tasarımın sahibi hem önümüzdeki aylarda tasarladıkları resimleri t-shirtler üzerinde mağaza reyonlarında görecekler hem de sürpriz hediyeler kazanacaklar.

Yarışma başvurusu 17 Mayıs 2010 tarihline kadar devam edecek ve çocuklar ödüllerini 05 Haziran 2010, ‘Dünya Çevre Günü’ nde Bağdat Caddesi Marks & Spencer mağazasında düzenlenecek Ödül Töreninde teslim alacaklar.

Jüri üyeleri kimler olacak?
Çocukların çevre duyarlılığını yansıttıkları tasarımlar, konusunda uzman kişilerden oluşan jüri üyelerine teslim edilecek. Geleceğin sahibi çocukların tasarımlarını değerlendirip ödüllendirecek jüri üyeleri arasında Çocuk Aklı Başkanı Senem Ekermen, Çocuk Aklı Sanat Yönetmeni Alev Cınbarcı, Çocuk Aklı resim öğretmenleri Canan Davran Akın ve Ayla Yıldız, Aşk-ı Memnu dizisi kostüm danışmanları Deniz Marşan ve Başak Fransez.

Çocukların hayallerini süsleyen ödüller

Yarışmanın birincisini hem eğlence diyarı Disneyland® Paris de masal gibi bir seyahat hem de Marks & Spencer mağazalarından alışveriş yapmaları için 500TL’lik hediye çeki bekliyor. İkincilik kazanan çocuk 300 TL’lik Marks & Spencer hediye çeki ve içinde Nintendo Wii oyun konsolu, Flik Flak çocuk saati olan hediye paketinin sahibi olacak. Yarışmada üçüncülüğe hak kazanan çocuğu ise 200 TL’lik Marks & Spencer hediye çeki, Nintendo DS oyun konsolu ve Flik Flak çocuk saatinden oluşan hediye paketi bekliyor.

Yarışmaya nasıl katılacaksınız?

Çocuklar “Doğadan Desenler Çiz” temalı yarışmaya tek bir resimle katılabilecek. Minik ressamlar, kuru boya, sulu boya, pastel boya malzemesini kullanarak doğadan seçtiklerini A4 boyutunda resim kâğıdına resmedecekler. Resmin arkasına tasarımlarının, t-shirtlerin neresinde yer almalarını istediklerini belirtecekler. Yarışmaya katılan çocukların resimlerinin arkasına isimlerini, irtibat numaralarını, doğum yılını yazmaları ve ebeveynlerının imzaları ile birlikte en geç 17 Mayıs 2010 tarihine kadar, PK 32 Sahrayıcedit 34735 İstanbul adresine göndermeleri gerekiyor.

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.