Hamilelik

Doğum Çantanızda Neler Olmalı?

Doğum yapacağınız hastaneye karar verdiyseniz, önceden koşullar hakkında konuşmanızda fayda var. Bazı hastaneler doğum öncesi ve sonrasında gerekli malzemelerin bir kısmını temin etmektedir. Fakat her durumda bir doğum çantası hazırlamanız gerekecek.

 

Eğer hastane bazı malzemeleri temin ediyorsa, siz kalan ihtiyaçları yanınızda götürebilirsiniz. Eğer tamamen siz hazırlayacaksanız da eksiksiz bir çanta olmalı.

Doğumdan önce muhakkak çantanız hazır olmalı. Böylece hastaneye gitme telaşıyla çanta hazırlamak zorunda kalmazsınız.

Çantanızda bulunması gerekenler:

Birkaç takım gecelik (bebeği emzireceğinizi göz önünde bulundurarak önden düğmeli olanları tercih edin.) Çorap, terlik, iç çamaşırı, kişisel temizlik ürünleri (diş fırçası, diş macunu, sabun vs.), emzirme sütyeni, meme ucu koruyucu kompres, ped, meme ucu için krem, kirli çamaşır torbası.

Bunları haricinde doğumu ölümsüzleştirDoğum Çantasımek için yanınızda fotoğraf makinesi bulundurabilirsiniz. Eğer yazmayı seviyorsanız, bir defter alabilirsiniz.

Doğum sonrasında biraz solgun olacağınızı göz önünde bulundurarak, misafirleri karşılayacağınız zaman kullanmak üzere, makyaj malzemelerinizi yanınızda bulundurabilirsiniz. Hastaneden dönüşte giymek için bir kat temiz elbiseyi de çantanıza koymayı ihmal etmeyin.

Doğum Çantası

Bebeğiniz için gerekenler:

Bebeğinizin de ihtiyaçları olacaktır. Çantaya onun ihtiyaçlarını da koymanız gerekir. Bunlar; küçük boy bebek bezi, ıslak mendil, zıbın, tulum, pijama, başlık, patik, çorap, eldiven, eğer hava soğuksa yelek,  havlu, bebek mendili, mama önlüğü, bebek şampuanı, yatağa sermek üzere çarşaf.

Hastanede kaç gün kalacağınızı ve mevsimi göz önünde bulundurarak ihtiyaçlarını cinsini ve adedini belirleyebilirsiniz.

Hastaneden çıkarken bebeğinize giydirmek istediğiniz giysiyi de yanınıza almayı ihmal etmeyin.

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.