Çocuk Yarışmaları

Dünya Su Günü Resim Yarışması 2015

Dünya Su Günü Resim Yarışması, çocuklar için tasarruflu su kullanımına dikkat çekmek ve doğayı korumanın önemini vurgulamak amacıyla Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü tarafından düzenleniyor. 2015 Dünya Su Günü Resim Yarışması için son katılım tarihi 13 Şubat 2015 olarak belirlendi.

Dünya Su Günü Resim Yarışması Başvurusu

2015 Su Günü Resim Yarışması başvurusu için gerekli olan şartlar şu şekilde:

 1. Yarışmaya yalnızca ortaokulların 7. ve 8.sınıflarında eğitim gören öğrenciler katılabilecektir.
 2. Resimler A3 (29.5 cm X 42. cm) resim kağıdına; pastel boya, guaj boya ya da sulu boya teknikleri kullanılarak yapılabilecektir.
 3. Resim kağıdının arka yüzüne; yarışmaya katılan öğrencilerin isim ve soy isimleri ile resim öğretmenlerinin bilgilerini, okul ve sınıf numralarını, adreslerini ve telefon numaralarını yazmaları gereklidir.
 4. Resim yarışması için katılım sağlayacak öğrencilerin, daha önce başka bir yarışmaya katılmamış eserler ile yarışmaya başvurmaları gereklidir.
 5. 2015 Dünya Su Günü Resim Yarışması için son başvuru tarihi 13 Şubat 2015’tir. Bu tarihe kadar katılımcıların, eserlerini Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü’ne göndermeleri gereklidir.

Çocuklar için resim çalışmaları2015 Dünya Su Günü Resim Yarışması Ödülleri

 • Birincilik Ödülü: Plaket ve 2000 lira
 • İkincilik Ödülü: Plaket ve 1500 lira
 • Üçüncülük Ödülü: Plaket ve 1000 lira

Resim yarışması için eser göndermek isteyen öğrenciler detaylı bilgiye Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü websitesi aracılığı ile ulaşabilirler.

2015 çocuk resim yarışmaları arasında en ok ilgi gören yarışmalar arasında yer alan Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü Dünya Su Günü Resim Yarışması sonuçları, 22 Mart 2015 tarihinde yapılacak ödül töreni ile açıklanacaktır.

4 Yorum

4 Yorum

   Yorum Yap

   E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir