Çocuk Haberleri

Dünya’ya Uzaydan Çok Güçlü Bir Sinyal Geldi

Bilim insanları, evrende Dünya’nın dışında bir yaşam olduğuna dair önemli bir bulgu edindi. NASA “Dünya Dışı Akıllı Yaşam Araştırması” programında, Rusya’da elde edilen bir sinyalin, Dünya’ya 94 ışık yılı uzaklıktaki bir yıldızın yakınlarından geldiği tespit edildi.Dünya Dışı Akıllı Varlıklar

İnsanlıktan Daha Gelişmiş Bir Medeniyet Olabilir

HD 164595 adlı yıldıza yakın bir bölgeden geldiği tespit edilen sinyalin, güçlü olması ve sinyalin saatlerce sürmesi nedeniyle, bilim insanları bunun kasıtlı olarak verilen bir yapay ses olduğunu düşünmesine yol açtı. Sinyalin gelmeye başladığı ilk anlarda, bilim insanları sinyalin kozmik bir olaydan kaynaklandığını düşündü. Ancak sinyalin belirli bir frekansta olması ve uzun süre devam etmesi sonucunda, bilim insanları bunun gelişmiş bir medeniyet tarafından yayıldığı kanısına itti.

Astronom Douglas Vococh, “Sinyal öyle güçlü ki, insanlıktan daha yetkin bir medeniyetten geldiği çok açık.” ifadelerini kullandı. Bilim insanları, sinyalin yerini tam olarak tespit edebilmek için “Dünya Dışı Akıllı Yaşam Araştırması” programının ABD’de bulunan radyoteleskoplarını HD 164595’in bulunduğu bölgeye çevirdi.

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir