Etiket: "bebeklerde uyku eğitimi"

 • 0 - 12 Ay Bebek Gelişimi

  0-12 Aylık Bebeklerde Uyku Düzeni

  Bebekler gözlerini dünyaya açtığı ilk hafta ortalama 14-18 saat uyurlar. Bir ayın sonunda bu süre 12-16 saate kadar iner. Bebekler geceleri çok sık uyanırlar. Bunun nedeni uyku döngülerinin yetişkinlere oranla çok kısa olmasıdır.

 • 0 - 12 Ay Bebek Gelişimi

  Bebeklerde Uyku Düzeni Nasıl Olmalı?

  Bebeklere gece ve gündüz ayrımını öğreterek, hem bebeğin rahat uyumasını sağlayabilir hem de geceleri sizi uyandırmasını engelleyebilirsiniz.

 • Bebek

  Bebeklerde Uyku Eğitimi

  Bebeklerde uyku eğitimi erken dönemde kazanıldığında, bebeğin gelişim dönemi boyunca sorunsuz bir şekilde uyumasına yardımcı olur. 0-6 aylık dönemde ve 6-18 aylık dönemde bebeklerin...

 • 0 - 12 Ay Bebek Gelişimi

  Bebeklere Uyku Eğitimi Nasıl Verilir?

  Herhangi bir rahatsızlığı olmadığı halde geceleri defalarca uyanıp, kendi başına tekrar uykuya dalmayan bebeklere uyku eğitimi verilmesi gerekir.

 • 0 - 12 Ay Bebek Gelişimi

  Bebeklere Uyku Eğitimi

  Bebeklerin düzensiz uykuları, bebek bakımında ebeveynleri en çok zorlayan durumlardan biridir. İlk etapta normal gibi gözüken bu durum, kontrol altına alınmadığı takdirde bir sıkıntıya dönüşebilir.

 • 12 - 36 Ay Bebek Gelişimi

  Bebeğim Uyumak İstemiyor

  Bir buçuk yaşını dolduran çoğu çocuk, uykudan sürekli olarak kaçar ve uyku vaktini ertelemeye çalışır. Sorun, çocuk uykuya daldıktan sonra da düzelmez. Gece boyunca devamlı uyanan ve ağlayan çocuğun uykusunu almış bir şekilde uyanması imkansızdır.

 • 0 - 12 Ay Bebek Gelişimi

  Bebeğinizin Güvenli Uykusu İçin 10 Özel Öneri

  Acıbadem Fulya Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Ülkü Tıraş, bebekler için uykunun beslenme kadar önemli olduğuna dikkat çekiyor.