Etiket: "tuvalet eğitimi"

 • 0 - 12 Ay Bebek Gelişimi

  En Etkili Tuvalet Eğitimi

  En etkili tuvalet eğitimi ile bebeğinize 24-36 aylık dönem arasında bebeğinizi zorlamadan tuvalet eğitimi verebilirsiniz.  Çocuğun özgürleşme adımlarından biri bezden kurtulma sürecidir....

 • Çocuk Gelişimi

  Lazımlık Eğitimi Nasıl Verilir?

  Lazımlık eğitimi sabır istiyor. Çocuğunuza tuvalet eğitimi verme konusunda aceleci davranmayın, sabırla çocuğunuzun hazır olmasını bekleyin. Çocuğunuzun Hazır Olup Olmadığını Gözlemleyin Çocuklar...

 • 12 - 36 Ay Bebek Gelişimi

  Tuvalet Eğitimi Sürecinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

  Çocukların gelişim dönemlerinde dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan biri de tuvalet eğitimidir. Bu noktada birçok soruya net cevaplar bulmak gerekir.

 • 12 - 36 Ay Bebek Gelişimi

  2.5 Yaş Çocuğunun Gelişim Özellikleri

  Çocuk gelişiminin farklı dönemleri vardır. Çocuk gelişiminin en büyük kriz dönemlerinden biri olarak 2.5 yaş dönemi kabul edilir. 'Serkeşlik evresi' olarak da nitelendirilen bu dönemde çocuk olumsuz, isyankar ve kararsız davranışlar sergiler. Kendi içinde bulunduğu ortama hükmetme isteği ile çevrenin koyduğu yasaklar çatışmaya başlar.

 • 12 - 36 Ay Bebek Gelişimi

  2 Yaş Çocuğunun Gelişim Özellikleri

  2 yaşındaki çocuk kendi benliğini çevresinden ayrı olarak algılamaya başlamıştır. Bağımsız hareketlerin temelleri bu yaşta atılır. Çocuğun tuvalet eğitimi ve bağımsızlık alanlarındaki öğrenme süreci önem kazanır.