Anne Baba Okulu

Ebeveyn Okulu Panelinde, Sınav ve Gelecek Kaygısı Tartışılacak

Çocuk eğitimi, sınavlar, meslek seçimi ve gelecek kaygısı gibi konuların ele alınacağı Ebeveyn Okulu etkinliği Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde, 18 Mart Cumartesi günü gerçekleştirilecek.

Tüm ebeveynlerin ücretsiz olarak katılabileceği etkinlik saat 15.00’te başlayacak. Çocuk ve Ergen Psikiyatristi Ferda Volkan ve Rehberlik Uzmanı Fatoş Kökmen’in katılımıyla düzenlenecek olan Ebeveyn Okulu, sınav sistemleri ve stresin çocuklar üzerindeki etkisini ortaya koyacak.

Çocukların aşırı kaygı nedeniyle yaşadığı psikolojik rahatsızlıklar, uykusuzluk, tikler gibi davranış ya da psikolojik sorunların ele alınacağı Ebeveyn Okulu panelinde, sınav dönemlerinde ve eğitim hayatının diğer aşamalarında çocuk ve gençlere nasıl davranılması gerektiği tartışılacak.

ebeveyn okuluÇocukların yaşadığı stres ve kaygıya bireysel olarak çözüm getirilip getirilmeyeceği, ebeveyn davranışlarının nasıl olması gerektiği ve ebeveynlerin uzman desteği alıp almaması konusunda soruların da yanıtlanacağı panel 18 Mart’ta saat 15.00’te Nazım Hikmet Kültür Merkezi Yılmaz Güney Salonu’nda yapılacak.

Etkinlik hakkında daha detaylı bilgi almak ve etkinliğe rezervasyon yaptırmak için nhkm.org.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir