Çocuk Haberleri

Ebeveynler İçin Britannica Ansiklopedisi

Ebeveynler İçin Britannica Ansiklopedisi dijital ortama yayına başladı. Britannica deneyimini ebeveynlere yönelik genişleten site ilgililerin hizmetine sunuldu.

Sitenin tanıtımında şu sözlere yer verildi.

“Yeni Britannica Ailemizle Britannica Ailesini Genişlettiğimizi Duyurmaktan Heyecan Duyuyoruz!

Ebeveynler için Britannica adlı web sitemiz büyükannenizin büyükannesinn ansiklopedisine benzemez. Uzmanlarımız, aileleri ve günlük yaşamı otantik bir şekilde tasvir eden bir ortamda ebeveynlere ve velilere doğru, araştırmaya dayalı makaleler ve kaynaklar sağlamayı taahhüt eder.

COVID-19, uzaktan eğitimle ilgili yönergeler, aile etkinlikleri ve daha fazlası hakkında çocuğunuzun endişesini yönetme hakkında makalelere ulaşabilirsiniz

Meraklı bir öğrenci yetiştirme konusundaki en büyük sorularınızın bazılarını yanıtlamaya başlayacağınız Ebeveynler için Britannica’yı ziyaret ederek bize katılacağınızı umuyoruz. Hayatın en büyük yolculuğu için pusulanız olalım!”

Ansiklopedide Neler Var?

Birçok çocuk okul günü boyunca evde bulunduğundan, birçok ebeveyn günü doldurmak için eğlenceli, ilgi çekici ve zenginleştirici aktiviteler arar.

Britannica Kids, Encyclopaedia Britannica’daki dünyaca ünlü editörlerden, her yaştan çocuklar için çoklu okuma seviyelerinde sunulan gerçeğe dayalı makalelerle doludur! Ayrıca, Aktiviteler Köşesine tonlarca müfredat odaklı, çalışma sayfası, aktivite ve çocukların evde yapabileceği el sanatları erişebilirsiniz.

İngilizce olarak hizmet veren siteye şu linkten erişebilirsiniz.

Britannica Nedir?

Encyclopædia Britannica, dünyada en uzun süredir yayımlanan İngilizce genel kültür ansiklopedisidir. Eğitimli yetişkin kullanıcıları hedef alan bir ansiklopedidir. İlk baskısı 1768’de İskoçya’nın Edinburgh şehrinde basılmıştır. 100 sürekli editör ve 4400 katılımcı yazar tarafından hazırlanır. Geniş bir kesim tarafından dünyanın en gelişmiş akademik ansiklopedisi kabul edilir.

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir