Kültür Sanat

Edirne Belediyesi Çocuk Korosu Seçmeleri 2015

Edirne Belediyesi, çocukların müzik alanında kendilerini geliştirebilmeleri ve sanatsal faaliyetlere katılmaları amacıyla kurduğu Belediye Çocuk Korosu için seçmeler yapacak.

3 Ekim Cumartesi günü yapılacak olan seçmelere başvurmak isteyen çocukların Edirne Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne başvuruda bulunması gerekiyor.Edirne Belediyesi Çocuk Korosu Seçmeleri

Çocukların hem müzik eğitimi alacağı hem de sosyal gelişimlerine katkı sağlanacağı koro çalışmaları ile çocukların müziğe ilgisinin artırılması ve kültür sanat alanında üretici konuma geçmeleri amaçlanıyor. Çocukların kişisel ve sosyal gelişiminde önemli bir etkiye sahip olan müzik eğitimi, çocukların ruhsal gelişimini de olumlu etkiliyor.

Türkiye genelinde, birçok belediye, çocuklar için ücretsiz müzik kursları ve koro çalışmaları düzenliyor. Edirne Belediyesi tarafından yapılacak olan seçmelerin ardından da çocukların müzik ve koro eğitimi almaları sağlanarak, kendilerini sanat alanında geliştirmeleri için uygun ortam hazırlanacak.

 

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir