Çocuk Haberleri

Eğirdir Çocuk Halk Oyunları Festivali Sona Erdi

Isparta’nın Eğirdir ilçesinde gerçekleştirilen, Eğirdir Uluslararası Çocuk Halk Oyunları Festivali kapsamında 8 ayrı ülkeye ait yöresel halk oyunları düzenlendi.

Yöresel Oyunlar ile Barış Mesajları Verildi

Eğirdir Belediyesi önündeki tören alanında 24 Nisan 2015’de gerçekleşen Eğirdir Çocuk Halk Oyunları Festivali   gösterilerinde; Türkiye, Azerbaycan, Kırgızistan, Ukrayna, Romanya, Hindistan, Gürcistan ve Makedonya’nın ulusal marşları çalındı.

Katılımcı ülkelerinin mesajlarının okunmasından sonra konuşma yapan Eğirdir Belediye Başkanı Ömer Şengöl, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda, dünyanın dört bir yanından gelen çocuklarla bir arada olmanın mutluluğunu yaşadıklarının altını çizdi.

Çocukların, barış mesajları verdiğini anlatan Şengöl, Eğirdir Çocuk Halk Oyunları Festivali’nin gelecek senelerde de sürdürüleceğini  ve barış mesajlarının daha gür bir sesle verileceğini ifade etti.

Sekiz Ayrı Ülkeden Sekiz Ayrı Gösteri

egirdir-cocuk-halk-oyunları-festivali

Şengöl’ün yaptığı konuşmanın ardından, Eğirdir Çocuk Halk Oyunları Festivali  kapsamında ülkelerine ait yöresel halk oyunlarını sergileyen çocuklar izleyenlerden büyük alkış topladılar.

Kaymakam Yalçın Yılmaz, Eğirdir Dağ Komando Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanı Tümgeneral Metin Akkaya’nın aralarında bulunduğu çok sayıda vatandaş gösterileri büyük ilgi ile izledi.

 

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir