Çocuk Haberleri

Eğitimde Edebiyat Semineri 4 Mayıs’ta Gerçekleşiyor

Günışığı Kitaplığı tarafından altıncı kez düzenlenen Eğitimde Edebiyat Semineri, 4 Mayıs 2013 Cumartesi günü, FMV Işık Ortaokulu’nda gerçekleşecek.

Öğretmenler, kütüphaneciler ve eğitim yöneticilerinin ücretsiz katıldığı seminerde, yaratıcı okuma uygulamalarının yanı sıra Adnan Binyazar, Feyza Hepçilingirler ve Yard. Doç. Dr. Necdet Neydim ufuk açıcı konuşmalarıyla eğitimcilere yol gösterecek.

Edebiyatın ve akademinin önemli isimlerinin konuşmacı olarak katılacağı seminerde, çocuk ve gençlik edebiyatının ana başlıkları, kitap seçmenin, önermenin incelikleri ve okuma kültürümüzün dinamikleri tartışılacak; çağdaş yaratıcı okuma uygulamaları katılımcılarla paylaşılacak.
 
Edebiyatımızın usta kalemi Adnan Binyazar, okuma yazma kültürümüzü biçimlendiren toplumsal etmenleri; “dil gönüllüsü” usta yazar Feyza Hepçilingirler, gençleri edebiyata yaklaştıran fantastik, bilimkurgu gibi türleri; akademisyen, yazar Yard. Doç. Dr. Necdet Neydim, çocuk ve gençlik edebiyatımızın son dönemini ve nitelikli okumanın önemini ele alacak, deneyimlerini paylaşacaklar.

Eğitmen, yazar Sedef Örsel ve deneyimli kütüphaneci Dide Karaşahin, çocukları okumaya heveslendiren çağdaş yaklaşımları aktarırken, dünyadan etkileyici örnekler sunacaklar.

Seminerde ayrıca, öğrencileriyle yaratıcı okuma uygulamaları gerçekleştiren öğretmenler özel sunumlar yaparak, izledikleri yöntemleri ve kazanımlarını meslektaşlarıyla paylaşacak.
 
Değişik illerden gelen 300’den fazla eğitimcinin ücretsiz katılacağı seminerin yapılacağı Nişantaşı’ndaki Işık Ortaokulu’na Bakırköy ve Beşiktaş’tan servisler kaldırılacak.

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı