Çocuk Haberleri

Eğitimde İyi Örnekler Konferansı Mayıs’ta Gerçekleşecek

Eğitimde İyi Örnekler Konferansı başvuruları tamamlandı. Konferans için geri sayım başladı.

Eğitimde iyi örneklerin peşine düşmüş eğitimciler ve bu alanda çalışan herkes, iyi örnek başvurularını 2 Ocak 2020 saat 10.30’dan 24 Ocak 2020 saat 17.00’a kadar egitimdeiyiornekler.org üzerinden yaptı.

Herkesin eğitimde iyi örnek başvurularına ve katılımına açık olan 17. Eğitimde İyi Örnekler Konferansı, 9 Mayıs 2020 Cumartesi günü Sabancı Üniversitesi Tuzla Yerleşkesi’nde düzenlenecek.

Konferans ile ilgili detayları ERG’nin sosyal medya hesaplarından ve www.egitimdeiyiornekler.org adresinden takip edebilirsiniz.

17. Eğitimde İyi Örnekler Konferansı

Eğitimde İyi Örnek Nedir?

Eğitimde İyi Örnek, çocukların, doğrudan ya da dolaylı olarak iyi olma haline ve öğrenmesine katkı sunan; geliştirildiği öğrenme ortamında, yeni ve yaratıcı, kişisel ya da akademik gelişimine katkı yapan, bilgi, beceri ya da davranış kazandıran çalışmadır. Eğitimde İyi Örnekler, yaygın olarak eğitime dair gözlemlenen bir soruna çözüm getirir ve bu çözüm uygulandıktan sonra değişim/dönüşüm yaratır. Eğitimde iyi örnekler; mantıksal çerçeveye oturtulmuş, bilimsel temelleri olan ve etik kurallara uyan, katılımcılığı önemseyen, etkisi izlenebilir ve yenilikçi olmalıdır.

Eğitimde İyi Örnekler Konferansı Hakkında

“Bir Konferans düzenleyelim, kim ne yapıyorsa, ellerinde ne varsa ortaya döksünler, gelsinler paylaşsınlar. Belki bunlardan yeni fikirler, projeler çıkar. Bir paylaşma ortamı oluşur, sinerji yaratılır diye düşündük.” Prof. Dr. Üstün Ergüder – Eğitim Reformu Girişimi Yönetim Kurulu Başkanı

2003 Yılından bu yana “herkes için kaliteli eğitim” vizyonu doğrultusunda araştırma, savunu ve eğitim çalıştırmalarını sürdüren ERG, 2004 yılından bu yana her yıl Eğitimde İyi Örnekler Konferansı’nı (İÖK) düzenlemektedir. İÖK’ ün düzenlenme amacı, üreten ve iyi örneklerini paylaşmak isteyen eğitimcilerin bir araya gelmesini sağlayacak yeni platformlar oluşturmaktı. İyi örnek sunuşlarının yanı sıra atölye çalışmaları, paneller, yuvarlak masa toplantıları ve özel oturumlarla zenginleştirilen konferanslar, katılımcıların eğitime ilişkin farklı konularda yüz yüze tartışma fırsatı bulabildiği bir diyalog zemini oluşturuyor.

Konferans tüm eğitimcilerin ve öğrencilerin katılımına açık.

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir