Çocuklar için Eğlence

En renklisini sen yap

Abbott Diabetes Care (Abbott Diyabet Ürünleri Grubu), tip 1 diyabetli çocuk ve gençlere yönelik olarak “En Renklisini Sen Yap” adı altında bir kan şekeri ölçüm cihazı önyüz tasarım yarışması düzenliyor.

Proje, Abbott Diabetes Care, Çocuk ve Adolesan Diyabetikler Derneği, Diyabetle Yaşam Derneği, Türk Diabet Cemiyeti ve Türkiye Diyabet Vakfı katkılarıyla hazırlandı.

Tip 1 diyabetli 6-18 yaş aralığındaki çocuk ve gençlere yönelik olan yarışmanın amacı, diyabet konusunda farkındalığı artırmak, diyabetli olan çocukların/gençlerin kendilerini ifade etmesine olanak yaratmak ve tip 1 diyabetten etkilenen çocukların ve gençlerin ailelerini bir araya getirmek.

Kan şekeri ölçüm cihazının ön yüzü, yarışmanın başvuru formunda renksiz bir şablon olarak hazırlandı. Yarışmaya katılacak olan çocuk ve gençlerin bu şablon üzerine kuru, yağlı, pastel ya da sulu boya ile istedikleri desenleri yapması, kan şekeri ölçüm cihazının önyüzü için bir tasarım hazırlaması isteniyor. Yarışmaya, pediatrik endokrinoloji uzmanlarından, hemşirelerinden, katılımcı derneklerden ve proje koordinasyon noktalarından temin edilecek başvuru formlarıyla, en fazla 5 eser gönderilerek başvurulabilir.

Tasarımlar 6-11 ve 12-18 yaş kategorileri dikkate alınarak, jüri tarafından değerlendirilecektir. Birincilik ödülü 1000 TL, ikincilik ödülü 750 TL ve üçüncülük ödülü 500 TL olmak üzere her iki yaş kategorisine de ayrı ayrı ödül verilecektir.

Abbott Diabetes Care, değerlendirmeler sonunda ödül kazanan desenleri, kan şekeri ölçüm cihazlarına uygulanacak şekilde üretecektir.

Yarışmaya katılım için, koordinasyon noktaları oluşturularak iletişim kolaylığı sağlanmaktadır. Başvuru formlarına www.enrenklisinisenyap.com web sitesinden, Türkiye Diyabet Vakfı’nın 0212 296 05 04 no’lu telefonundan, Abbott ücretsiz danışma hattı olan 0800 261 7504 no’lu telefondan ve 0212 325 3232 cortex iletişim hizmetlerinden ulaşabilirsiniz.

Ayrıca başvuru formu talebiniz ya da her türlü soru ve bilgi için basvuru@enrenklisinisenyap.com ve turkdiab@turkdiab.org mail adreslerine de başvurabilirsiniz.

Yarışmanın son katılım tarihi 30 Eylül 2009’dur. Ödül töreni, ödül kazanan çocuk ve gençlerin katılımıyla Kasım 2009’da yapılacaktır.

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir