Çocuk Eğitimi

Enka Okulları

Enka Okulları, İstinye ve Adapazarı’nda yer alan 2 şubesiyle anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise düzeyinde 1996 yılından bu yana eğitim veriyor.

Öğrencilerin sahip olduğu kapasiteyi sonuna kadar geliştirmeye, özgür düşünme ve davranma, zihinsel ve ahlaki alışkanlıklar sergileme amacı taşıyan Enka Okulları, çocukların ahlaki, fiziksel ve zihinsel gelişimlerini destekliyor.

Şeffaf bir düzlemde, şafkat, destek ve saygı gören çocukların başarılı birer birey olacağı inancıyla eğitim veren Enka Okulları, öğrencilere yalnızca akademik anlamda değil, hayatın her alanında katkı sağlamayı amaçlıyor.

Kulüpler

İspanyolca Kulübü, Akıl Oyunları Kulübü, ZIS Kulübü, Matematik Bölümü Proje Kulübü, Enkajans, Kültür Sanat ve İletişim Kulübü gibi kulüplerle öğrencilerin kendilerini farklı alanlarda geliştirmelerine imkan sunan Enka Okulları, öğrencilerin çok yönlü olmasını ve farklı alanlara ilgi duymasını destekliyor.

Yabancı Dil

İngilizceyi yalnızca bir dil olarak görmek yerine, günümüz dünyasında mutlaka edinilmesi gereken bir beceri olarak gören Enka Okulları, öğrencilerin iletişim becerileri, doğru telaffuz kullanma, etkin dinleme, anlama-yorumla-soru sorma gibi alanlarda kendilerini geliştirmelerini amaçlıyor. Okul öncesi eğitimden itibaren çocuklara etkin bir şekilde İngilizce öğretmeyi hedefleyen okul, alternatif yabancı dil eğitimleri de öğrencilerin dil gelişimlerini destekliyor.

Enka Okulları – Anaokulu

1996 yılından bu yana faaliyet gösteren Enka Anaokulları, çocukların; zihinsel, bedensel, sosyal ve duygusal gelişimlerini desteklemeyi amaçlıyor. Çocuklara keşfederek öğrenme imkanı sunan okul, Uluslararası Bakalorya Organizasyonu’nun İlk Yıllar Programı ile eğitim veriyor.

Enka Okulları – İlkokul ve Ortaokul

Enka Okulları, ilkokul öğrencilerine temel bilimsel kavramları öğrenme, yazılı ve sözel ifadeleri geliştirme, sosyal rol ve modelleri tanıma ve öğrenme konusunda destek oluyor. Öğrencilerin sanatsal, kültürel ve sportif faaliyetler ile de gelişimlerine katkı sağlamayı hedefleyen Enka Okulları, düşünen, sorgulayan, geliştiren ve yaratıcı çalışmalar yapan bireyler yetiştirmeyi hedefliyor.

Enka Okulları – Lise

Ulusal ve ulusalararası gerçekliğin farkında olan sorumluluk sahibi bireyler yetiştirmeyi hedefleyen Enka Okulları, öğrencilerin insan ve çevreye sagygı ve sevgi duymasını teşvik ediyor. Gönüllülük esaslı sosyal sorumluluk projeleri ile insanlara ve yaşadığı topluma fayda sağlayan bireyler yetiştirmeyi amaçlayan okul, yaratıcı, uluslararası düşünceye sahip, bilimi destekleyen bir anlayış sergiliyor.

Şubeler

Enka Okulları İstinye-Levent

Adres: Sadi Gülçelik Spor Sitesi Istinye 34460 İstanbul, Türkiye

Tel:+90 (212) 276 05 45-47 – +90 (212) 286 59 30-35

Fax: +90 (212) 276 82 94

E-posta: library@enkaokullari.k12.tr

Enka Okulları Adapazarı

Adres: Dağdibi Mahallesi Çamyolu Mevkii. Adapazarı Enka Okulları Sakarya / Adapazarı

Telefon:  0 533 746 80 31

Faks: 0 264 323 33 96

Mail: enkaisletme@enka.k12.tr

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı

Cicicee'ye katılın!

Cicicee'deki yeniliklerden haberdar olmak için abone olun.

Bize katıldığınız için

teşekkür ederiz.

Cicicee'ye katılın!

Cicicee'deki yeniliklerden haberdar olmak için abone olun.

Bize katıldığınız için

teşekkür ederiz.