Çocuk Haberleri

Eşittir Kod Projesi Online Katılımcılarını Arıyor

Eşittir Kod Projesi online katılımcılarını aramak için çağrı yaptı.

Genç Hayat Vakfı ve Kodluyoruz Derneği’nin EMpower Vakfı desteğiyle yürüttüğü Eşittir Kod projesi; ücretsiz kodlama eğitimleriyle, projeye katılan öğrencilerin teknoloji okuryazarlığını arttırmayı ve öğrencilerin temel kodlama, robotik ve elektronik becerileri kazanmalarını amaçlıyor.

11-17 yaş aralığındaki öğrencilerin katılabileceği proje; öğrencilerin bilişim alanında kendilerine güvenlerini artırmayı hedefliyor ve fırsat eşitliği temelinde öğrencileri potansiyellerine ve ilgilerine göre geleceklerini şekillendirmeleri yönünde teşvik ediyor.

Uzaktan eğitime geçtiğimiz bu dönemde Eşittir Kod projesi atölyelerini de dijital ortamda yürütmeye devam ediyoruz. Online atölyelerimiz; 11-14 yaş grubuna Scratch, Bitsbox ve kodlama oyun platformları eğitimleri, 15-17 yaş grubuna AppInventor, Bitsbox ve kodlama oyun platformları eğitimleri ile ayrı oturumlar şeklinde olacaktır.

Eşittir Kod Projesi Online Eğitimi İçin Gerekli Bilgiler

Tarih: 27.04.2020 / 4.05.2020 / 11.05.2020

Not: Oturumların öngörülen başlama tarihleri yeterli katılımcı sayısına ulaşılması durumunda kesinleşecektir.

Saat: 13.00-15.00

Yer: Zoom uygulaması üzerinden uzaktan eğitim

Proje oturumları 2 hafta süresince 6 gün uygulanacaktır; öğrencilerin 6 günlük katılımı gereklidir.

Detaylı bilgi için:  Aysel Savaş – 0545 349 72 22

Katılım formu: Eşittir Kod Projesi

Eşittir Kod Projesi Nedir?

EMpower desteğiyle, Genç Hayat Vakfı ve Kodluyoruz Derneği tarafından hayata geçirilen Eşittir Kod projesi, teknoloji eğitimiyle öğrencilerdeki toplumsal cinsiyet temelli önyargıları ortadan kaldırmayı ve her öğrenci için daha özgür bir meslek seçimine imkan tanımayı hedeflemektedir.

Eşittir Kod, daha fazla kız öğrencinin teknoloji eğitimi almasını ve STEM alanındaki mesleklere ilgi duymasını amaçlıyor.

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir