Kültür Sanat

Eskişehir Uluslararası Komedi ve Tiyatro Festivali 2016

1.Eskişehir Uluslararası Komedi ve Tiyatro Festivali, 9-24 Mart tarihleri arasında Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek.Eskişehir Uluslararası Komedi Festivali

Mizahı, her yaştan geniş bir izleyici kitlesine ulaştırmayı hedefleyen festival kapsamında, zileyiciler uluslar arası çağdaş güldürü sanatçıları ile bir araya gelecek. Yerli ve yabancı komedi eserlerinin sergileneceği festivalde; doğaçlama, tiyatro, stand-up, çocuk oyunları, müzikal komedi ve kabera gibi komedinin farklı dalları ile ilgili eserlere ev sahipliği yapılacak.

Çağdaş Güldürü Sanatçıları İzleyicilerle Buluşacak

Eskişehir Uluslararası Komedi ve Tiyatro Festivali ile mizahı her yaştan geniş bir izleyici kitlesine ulaştırmayı,Türk izleyicisine uluslararası ölçekteki çağdaş güldürü sanatçılarını tanıtmayı ve Türk sanatçıların da uluslararası platformda kendilerini tanıtma imkanı sağlamayı hedefliyor. Yerli ve yabancı komedinin halk ile buluştuğu, Eskişehir’in doğaçlama, tiyatro, stand-up, çocuk oyunları, müzikal komedi, kabare gibi komedinin her dalına coşkulu bir festivale ev sahipliği yapmasını amaçlanıyor.

Eskişehirli sanatseverleri yurtiçi ve yurtdışından gelen konukları ile yepyeni, içerik ve boyut açısından benzeri görülmemiş bir festivalle tanıştırmayı hedefleyen festival, bu yıl ilk kez düzenlenecek.Eskişehir Uluslararası Komedi ve Tiyatro Festivali yıllar içerisinde genişleyip daha da büyüyerek adını prestijli uluslararası festivaller arasına yazdırmayı hedefliyor.

Etkinlik kapsamında; Mahşer-i Cümbüş, Sunay Akın, Zeki Kayahan Coşkun gibi sanatçılar ve tiyatro toplulukları ile Krosny ve Selamün Kavlen Karakolu izleyicilerle buluşacak.

 

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir