Çocuk Haberleri

Etkili Öğretmen Etkili Çocuk Sempozyumu

İki bine yakın eğitimcinin katılması beklenen Okul Öncesi Eğitim Sempozyumunda “Etkili Öğretmen Etkili Çocuk” teması işlenecek.

Sempozyum, Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kongre Merkezi’nde 19 Mart 2016 Cumartesi günü düzenlenecek. Çamlıca Çocuk Akademi tarafından düzenlenecek dempozyumda, Yıldız Teknik Üniversitesi işbirliği ile geleceğin büyüklerine daha etkili eğitim verilmesini amaçlanıyor.

Türkiye’de bu kapsamda ilk defa düzenlenen uluslararası sempozyuma Türkiye ve yurtdışından okul öncesi öğretmenleri, yardımcı öğretmenler, öğretmen adayları, psikolojik danışmanlar, rehber öğretmen ve öğrencileri ile psikoloji alanında eğitim almış eğitimciler katılıyor.

Etkili Çocuk Etkili Öğretmen 2

Çocukların Etkili Yetiştirilmesine Katkı Sunulması Hedefleniyor

Sempozyumun “Etkili Öğretmen Etkili Çocuk” başlığıyla düzenlenmesinin sebebini Çamlıca Çocuk Akademi Müdürü Mustafa Can şöyle açıklıyor:

“Okul öncesi dönem, çocukların hızla büyüyüp geliştiği ve temel becerileri kazandığı, ihmal edilmemesi gereken önemli bir süreçtir. Bu süreçte çocuklarımıza doğru bilgi, doğru materyal, doğru sunum ve doğru bir eğitim metoduyla etkili eğitim verebilmek için, yeteneklerinin farkında olan ve bunları doğru kullanabilen çocukların yetiştirilmesi çok önemli. Okul öncesi eğitimle ilgilenen herkesi, Türkiye’de alanında bir ilk olan bu sempozyuma davet ediyoruz.”

Alanında Uzman İsimler Bir Araya Geliyor

  • Prof. Dr. Haluk Yavuzer  “Oyun ve Resimleriyle Çocuğu Tanımak”
  • Prof. Dr. Ayla Oktay “21. Yüzyılın İnsanını Yetiştirmek”
  • Yard. Doç Dr. Oktay Aydın “Zor Velilerle İletişim Yolları”
  • Öğr. Gör. Dr. Tamer Karakoç “Çocuklarda Olumlu Davranış Geliştirme”
  • Öğretim Görevlisi Dr. Gülçin Güven “Gelişimin Kilometre Taşları”

Almanya başta olmak üzere farklı ülkeler ile Türkiye’nin 60 farklı şehirden katılımcıların ağırlanacağı sempozyuma, 30 farklı üniversiteden ve 300 farklı okul ve özel eğitim kurumu eğitmenleri kayıt yaptırdı.

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir