2.CNR Kitap Fuarı Masal Etkinlikleri Şubat ve Mart aylarında CNR Yeşilköy Kitap Fuarı’nda Yunus Emre Enstitüsü tarafından çocuklarla gerçekleşecek. Geçmişten günümüze büyük önem taşıyan unutulma tehlikesi ile karşı karşıya kalmış birbirinden anlamlı masallar  unutulmaktan kurtularak çocukların hayal dünyasını genişletmeye geliyor.

Yunus Emre Enstitüsü, “Masal Analarından Anadolu Masalları” adı etkinlik ile her yaştan çocuğu masallar ile buluşturuyor. Enstitü 30’dan fazla ülkede açtığı Kültür Merkezleri ile çocuklara Türk kültürünü aktarırken masalların çocuklar arasında yayılmasına olanak sağlıyor.

Etkinlik kapsamında UNESCO ve Gazi Üniversitesi Türk Halk Bilimi Araştırma ve Uygulama Merkezi iş birliği ile masallar minik dinleyicilere sanatçı performansları ile anlatılacak. Çocuklar Türk Masalları’nın en sevilen kahramanlarından, az bilinen kahramanlarına kadar bir çok masal ile CNR Fuar alanında bir araya gelecekler. Eğlendirirken öğreten bu keyifli dolu masal etkinliklerinde minikler flatun Cem Güney, Pertev Naili Boratav gibi yazarların eserlerini  “Masal İçinde Masal”, “Az Gittik Uz Gittik”, “Anadolu Masalları”, “Masallar” vb masalları dinleyecekler.

Masal evi çocuk etkinlikleri her yaştan çocuk için uygun olup herhangi bir yaş sınırlaması yoktur.