27 Mart Dünya Tiyatro Günü kapsamında, Devlet Tiyatroları sahnelerindeki oyunlar ücretsiz izlenecek. Dünya Tiyatro Günü vesilesiyle Türkiye genelinde 30 farklı oyun ücretsiz olarak tiyatroseverlerle buluşacak.

Türkiye genelindeki 10 yerleşik bölgenin 20 sahnesinde ve Samsun, Elazığ, Kahramanmaraş, Bartın, Aydın ve Rize turnelerindeki oyunlar ücretsiz olarak izlenebilecek. Etkinlikler kapsamında toplamda 7 çocuk oyunu sahnelenecek. 27 Mart Dünya Tiyatro Günü dolayısıyla ücretsiz olarak sahnelenecek oyunlar toplamda 8 bin 500 tiyatrosevere ulaşacak.

27 Mart Dünya Tiyatro Günü Ücretsiz Çocuk Oyunları

  • Ankara Devlet Tiyatrosu, ‘Grönholm Metodu’nu Büyük Tiyatro Sahnesinde; çocuk oyunu ‘Arkadaş’ı ve ‘Yedi Kocalı Hürmüz’ü Şinasi Sahnesinde; çocuk oyunu ‘Altın Kız’ı ve ‘Kaç Baba Kaç’ı Altındağ Tiyatro Sahnesinde; ‘Eyvah Nadir’i Stüdyo Sahnesinde; ‘Nehir’i Oda Tiyatrosunda; çocuk oyunu ‘Tembel Memiş’i ve ‘Anna Karanina’yı Cüneyt Gökçer Sahnesinde, İzmir Devlet Tiyatrosu yapımı ‘Yanık’ı Küçük Tiyatroda ve ‘Mehmet Akif’i Kahramanmaraş’ta tiyatroseverlerle buluşturacak.
  • Trabzon Devlet Tiyatrosu, çocuk oyunu olan ‘Define Adası’nı Atapark Haluk Ongan Sahnesinde ve ‘Karanlıkta Komedi’yi Rize’de temsil edecek.
  • Antalya Devlet Tiyatrosu, çocuk oyunu olan “Midas’ın Kulakları”nı Haşim İşcan Kültür Merkezi Küçük Sahnede görücüye çıkaracak.
  • Erzurum Devlet Tiyatrosu, ‘Dış Ses’i Erzurum Devlet Tiyatrosu Sahnesinde, çocuk oyunu ‘Pinokyo’yu ve ‘Mösyö De Pourceaugnac’ı Bartın’da sahneleyecek.
  • Konya Devlet Tiyatrosu, çocuk oyunu ‘Elmadaki Barış’ı Konya Devlet Tiyatrosu Sahnesinde seyirciyle buluşturacak.